Į gyvenimo kokybę Vilniuje – investuotojų akimis

Apie geresnę gyvenimo ir paslaugų kokybę Vilniuje – vaikų darželių steigimą, susisiekimo ir eismo organizavimą, migracijos politiką, saugumą mieste – ir kitas svarbias aktualijas šiandien su Vilniaus meru Remigijum Šimašiumi diskutavo sostinėje veikiančių tarptautinių paslaugų ir kompetencijų centrų vadovai. Pasidalinta įžvalgomis ir idėjomis, kaip užsienio investicijoms patrauklus Vilnius galėtų tapti patogesnis ir atviresnis atvykstantiems iš užsienio.

„Vilnius turi tapti visomis prasmėmis žmoniškesnis miestas. Labai smagu, kad paslaugų centrų vadovai minėjo tas temas, kurioms esu nusiteikęs skirti prioritetą: gerus ir prieinamus darželius, geresnį viešąjį transportą bei dviračių takus, taip pat jaukesnes viešąsias erdves. Planuoju, kad paslaugų centruose ir toliau bus kuriama daugiausia naujų gerai apmokamų darbo vietų“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak R. Šimašiaus, Vilnius turi ką pasiūlyti ir kuo nustebinti – Lietuvoje ir Baltijos regione pirmaujame pagal paslaugų centrų skaičių ir augimą – per 5 metus paslaugų centrų skaičius Vilniuje išaugo 50 proc.

„Investuok Lietuvoje“ ir „fDi Markets“ duomenimis, sostinėje yra įsikūrę 45 tarptautinių įmonių paslaugų centrai, veikiantys finansų, informacinių technologijų ir kitose srityse, kuriuose dirba apie 10 tūkst. darbuotojų. Per ateinančius metus šie centrai ketina papildomai sukurti apie 1600 darbo vietų. Vien pernai įgyvendinti net 9 tarptautinių paslaugų centrų projektai: įkurtos 6 naujos bendrovės (AIG, „Ahlstrom“, „Lindorff“ ir kt.), 3 plėtėsi. Šiemet paskelbti jau 3 nauji projektai – „Nasdaq“, „Danske bank“ ir „Skandia“.

Pastaruoju metu pastebimos džiugios tendencijos – Lietuvoje paslaugų ir kompetencijų centrams patikimos vis sudėtingesnės nišinės funkcijos: duomenų analitika ir apdorojimas, finansinė inžinerija, išsamūs įmonių veiklos teisiniai ir finansiniai patikrinimai bei kt.

Kad Lietuvoje įmonių augimo sąlygos pranoksta lūkesčius ir viršija pirminius planus, rodo ir užsienio investicijų stebėsenos duomenų bazė „fDi Markets“: per 2010-2014 m. Lietuva – plėtros projektų lyderė. Šių metų pradžioje Varšuvoje vykusiuose apdovanojimuose Vilnius buvo paskelbtas patraukliausia vieta Centrinėje ir Rytų Europoje kurti paslaugų centrus.

Pasak sostinės mero, Vilnius išnaudos šią galimybę ir augins paslaugų centrų skaičių, investuodamas į geresnę gyvenimo kokybę, kels darbo kultūros, paslaugų teikimo standartus. Paslaugų centrų esamiems ir potencialiems darbuotojams ypač aktualūs vaikų darželių plėtros, infrastruktūros gerinimo, patrauklių poilsio zonų ir verslo klasės skrydžių klausimai.

Daugiausiai diskutuota apie vaikų darželių stygių sostinėje. Aptartos galimybės steigti juos paslaugų centrų, kur dirba apie kelis tūkstancius darbuotojų, patalpose ar netoli jų. Administracijos direktorė Alma Vaitkunskienė pateikė visą kompleksą priemonių ir sprendimų, kurių ėmėsi Savivaldybė, kad per artimiausius 2 metus darželių Vilniuje užtektų ir jie atitiktų vaikų poreikius: sklypų ir patalpų nuomą darželių veiklai, 100 eurų kompensacijos projektą ir privačių bei valstybinių darželių plėtros planus. Turintiems darželiams tinkamų laisvų patalpų Savivaldybė pasiūlė visokeriopą paramą, rūpinantis reikalingais dokumentais, leidimais ir tarpininkaujant susirandant plėstis norinčių privačių darželių.

Diskutuojant apie laisvalaikio zonas mieste, svečiai siūlė daugiau dėmesio kreipti į infrastruktūros jaunoms šeimoms kūrimą. R. Šimašius pristatė Lukiškių aikštės atnaujinimo planus, kad ši pagaliau taptų tikra reprezentacine miesto vieta, kurią suptų parkas ir atsirastų daugiau erdvės miestiečių poilsiui, smagiam buvimui su šeima.

Susitikime su savivaldybės vadovais dalyvavo: „Danske Bank“, „Ahlstrom“, „Storebrand“, „Euromonitor International“, „COWI“, „Paroc“, „OpusCapita Accounting“, „Nasdaq“, „Western Union“, „AIG Europe Limited“, „Lindorff Business Services“, „CSC Baltic“, „Adform“, „Barclays“ kompanijų atstovai.

Daugiausiai investicinių projektų sostinėje iki šiol vykdo Skandinavijos šalys, JAV, Didžioji Britanija.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]