Vilniaus meras susitiko su J. Lelevelio vidurinės mokyklos bendruomene

Vilniaus meras Remigijus Šimašius ir vicemeras Valdas Benkunskas tęsia susitikimų ciklą su pertvarkomų sostinės mokyklų bendruomene: šiandien Savivaldybėje lankėsi Joachimo Lelevelio vidurinės mokyklos atstovai.

Kitą savaitę vyksiančiame Tarybos posėdyje bus svarstoma pertvarkyti Vilniaus Joahimo Lelevelio vidurinę mokyklą į pagrindinę ir nuo rugsėjo nebekomplektuoti 11-12 klasių. Praėjusiais mokslo metais šioje vidurinėje rusų ir lenkų kalbomis mokėsi 464 moksleiviai.

Nors bendruomenė viliasi tapti ilgąja gimnazija su inžineriniu ugdymu, Švietimo ir mokslo ministerija yra pateikusi neigiamas išvadas dėl šios mokyklos pasirengimo įgyvendinti ugdymo programas kartu su inžineriniu ugdymu ir nepritarė akreditacijai.

Joachimo Lelevelio vidurinei tapus pagrindine, 10-11 klasių moksleiviai galės nuo rugsėjo tęsti mokslus Adomo Mickevičiaus, Jono Pauliaus II ar Juzefo Kraševskio gimnazijose. Visos minėtos gimnazijos turi laisvų vietų ir į jas galima patekti be atrankos.

Pagal Švietimo įstatymą ir Vyriausybės nutarimą, visos šiuo metu veikiančios vidurinės mokyklos turi būti reorganizuotos į pagrindines mokyklas, progimnazijas arba gimnazijas iki 2015 m. rugsėjo 1 d.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt