Verkių regioniniame parke „praūžė“ pirmosios Vilniuje šienavimo varžybos: nugalėjo lietuviškas dalgis

Šienapjūtės pradžia savaitgalį Verkių parke paminėta nuotaikingomis šienavimo varžytuvėmis.

Termometro stulpeliui rodant 26 laipsnius karščio, Verkių dvaro sodyboje šurmuliavo šienpjoviai. Aidėjo plakami dalgiai, burzgė trimeriai, blizgėjo šienavimo technika.

Pasak renginio organizatorių – Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcijos, tai buvo puiki naujai gimstančios tradicijos pradžia. Varžytuvės sudomino didžiulį būrį miestiečių ir svečių – vieni atėjo pažiūrėti, kaip atrodo dalgis, kiti atsinešė savus įrankius ir stojo prie starto linijos, likusieji susiskirstė į palaikymo komandas ir šūksniais drąsino savo pjovėjus.

Varžytuvės buvo įtemptos, niekas nesiryžo iš anksto spėti, kas laimės lietuviškas dalgis ar trimeris. Greičiausiai pirmąsias užduotis įveikę pjovėjai susirungė finale. Nugalėjo lietuviškas dalgis, kurį meistriškai valdė pjovėjas Vladas.

Tikimasi, jog šis vasariškas renginys, kuriame ne tik pristatomos lietuviškos šienapjūtės tradicijos, bet ir demonstruojama šiuolaikinė pažangi užsienio gamintojų šienavimo technika, taps kasmetine tradicija Vilniaus miesto regioniniuose parkuose.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt