Meras pasveikino 20-metį mininčią Vilniaus SOS vaikų kaimo bendruomenę

Vilniaus meras Remigijus Šimašius šiandien aplankė Lietuvos paramos fondo SOS vaikų kaimų draugiją, švenčiančią veiklos 20-etį. Per šiuos du dešimtmečius SOS vaikų kaime Vilniuje užaugo jau 120 vaikų.

„Nėra nieko svarbiau kaip turėti jaukius namus ir mamą. Visi sutinkame, kad šeimoje vaikams augti geriausia, todėl dėkoju daugybei šviesių žmonių, puoselėjančių šį svarbų projektą. Kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis vis sparčiau judame link pagrindinio tikslo – kad Vilniaus mieste visi vaikai turėtų šeimą,“ – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.


Šventėje iškilmingai dėkota SOS šeimoms ir darbuotojams – už 20 metų darbus ir pasišventimą. Ypatingai pagerbtos jau du dešimtmečius SOS vaikų kaimui atsidavusios mamos – Irena, Danutė, Teresė, Asta, Jolanta, Angelė ir Sigita. Nuo šiol jų rankų įspaudai papuoš specialią sienelę ir jai bus rasta graži kertelė SOS vaikų kaime.

„Šia ypatinga proga norime padėkoti Vilniaus miesto savivaldybei už tai, kad palaikote SOS vaikų kaimų draugijos veiklą jau du dešimtmečius, kad patikite SOS vaikų kaimui atsakomybę auginti vaikus, ir palaikote mūsų siekį – kuo daugiau vaikų užauginti saugiose ir rūpestingose šeimose. Džiaugiamės ilgalaike partneryste ir galimybe dalintis geriausia pasauline patirtimi kiekvieno vaiko labui”, – tarptautinės SOS vaikų kaimų organizacijos prezidento Siddhartha Kaul padėką perdavė regiono vadovė Katrin Raie.


Savivaldybė šiuo metu imasi didelių pokyčių vaikų globos srityje ir suformuos naują, adekvatų požiūrį į šeimos politiką: institucijose globojami vaikai gali ir turi augti šeimose, todėl įtėvių ir globėjų tokiems vaikams ieškos aktyviau, dirbdama kartu su nevyriausybinėmis organizacijomis ir savo veikloje pasinaudos geriausia jų praktika.

Pasak sostinės mero, labai svarbi vaikų patekimo į valstybės globą prevencija. Socialines paslaugas šeimos privalo gauti laiku ir pakankamas, todėl rengiami projektai, praplėsiantys paslaugų infrastruktūrą, skirtą tiek turinčioms laikinų problemų (bedarbystė, priklausomybės, skurdas, vieniši tėvai), tiek auginančioms sutrikimų turinčius vaikučius, šeimoms.


Popietę šeimų stiprinimo komanda ir Vaikų dienos centras vaikams ir šventės svečiams suruošė iškylą. Į svečius atvyko Alytaus dienos centras, buvę SOS vaikų kaimo globotiniai, kurie segėjo specialius ženkliukus.


Vilniaus SOS vaikų kaime tėvų globos netekę vaikai, našlaičiai ar vaikai, kurių šeimos negali jais pasirūpinti, auginami pagal tradicinės šeimos modelį. Tokie globos namai veikia 134 pasaulio šalyse. Vilniuje SOS mamos su globojamais vaikais gyvena atskirose šeimose, skirtinguose namuose. Vilniaus SOS vaikų kaime dabar gyvena 100 vaikų.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt