Didesnis dėmesys – jaunimo psichologinėms problemoms

Vilniaus miesto savivaldybės taryba patvirtino Sveikatinimo ir ligų prevencijos priemonių sąrašą – iš viso 27 priemonėms įgyvendinti bus skirta 200 tūkst. eurų.

Planuojamais seminarais, renginiais, paskaitomis, užsiėmimais bus siekiama ugdyti vilniečių sveikos gyvensenos įpročius, vykdyti ligų profilaktiką ir kontrolę, mažinti gyventojų sergamumą, stiprinti asmeninę žmogaus atsakomybę už savo sveikatą.

Dauguma projektų – tęstiniai: numatyti įvairūs renginiai, psichologinė ir socialinė medikų pagalba, įvairių ligų prevencijos priemonės. Kai kurios priemonės specializuotos – taikomos tiktai vaikams ar senjorams arba sergantiems tik tam tikromis ligomis.

„Šiemet itin didžiulis mūsų dėmesys – jaunimo psichologinėms problemoms. Todėl numatytai priemonei – Vaikų linijos pagalba vaikams ir paaugliams telefonu bei internetu – skiriama daugiau lėšų nei pernai ar užpernai. Šia prevencine priemone siekiama užtikrinti nenutrūkstamą teikiamą pagalbą telefonu ir internetu. Planuojama atsiliepti į 20000 skambučių, o tai yra apie 1800 darbo valandų, ir atsakyti į 300 el. laiškų – apie 300 darbo valandų“, – sako Vilniaus miesto savivaldybės tarybos Sveikatos komiteto pirmininkė Auksė Kontrimienė.

„Vaikų linija“ – tai pagalbos tarnyba vaikams ir paaugliams, teikianti nemokamą ir anonimišką pagalbą telefonu ir internetu. Šiuo metu pagalbą vaikams ir paaugliams teikia apie 130 konsultantų, iš jų – 120 savanorių. Statistika rodo, kad daugiausia į „Vaikų liniją“ kreipiasi 11-15 m. paaugliai – tai sudaro pusę visų besikreipiančiųjų. Kiek rečiau pagalbos „Vaikų linijoje“ ieško 7-10 metų vaikai, o 16-18 metų paaugliai kreipiasi retai, tačiau jie yra labiau linkę apie išgyvenimus ir sunkumus rašyti internetu. Lietuvoje per metus pakelia prieš save ranką vidutiniškai pusšimtis vaikų ir paauglių.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt