„Kultūros naktyje“ – daugiau nei 100 renginių

Šį penktadienį, birželio 19 d., sostinėje vyksiančiame vienos nakties kultūros ir meno festivalyje „Kultūros naktis“ renginių programoje – daugiau nei 100 įvairių meno ir kultūros renginių, tarp kurių gausybė pripažintų užsienio menininkų projektų, kino, teatro, muzikos, cirko ir vizualiųjų menų bei technologiniai projektai.

„Daugelis pripažįsta, kad Vilnius – festivalių ir renginių miestas. Naudodamasis proga, kviečiu ir raginu visus Lietuvos gyventojus nepatingėti – pasikviesti draugus, giminaičius, bičiulius – ir atvykti į Vilnių, pasidžiaugti, susipažinti su naujausiais Lietuvos ir užsienio menininkų kultūros projektais, pamatyti visą tai iš karti ir nemokamai. Patirsite didelį džiaugsmą, pamatydami visai kitokį vasarišką šurmuliuojantį naktinį Vilnių. Manau, visus pradžiugins ir žinia, kad šią savaitę miesto taryba planuoja patvirtinti supaprastintą renginių organizavimo tvarką – nebebus nepagrįstų draudimų, perteklinių apribojimų ir numatyti atvejai, kai renginius bus galima organizuoti be leidimų. Esu įsitikinęs, kad nuo šiol Vilniuje renginių gerokai padaugės. Ir noriu visiems priminti – nors Kultūros naktis būna tik kartą metuose, Vilnius gyvas kultūra ištisus metus – tuo galima įsitikinti specialioje renginių svetainėje www.vilnius-events.lt“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak „Kultūros naktis“ iniciatorės ir Kultūros tarybos pirmininkės Dainos Urbanavičienės, jau devintus metus „Kultūros nakties“ metu lankytojams duris atveria muziejai, galerijos, teatrai ir net bažnyčios. Visą miestą užpildo šokiai, kinas, muzika ir instaliacijos. Nelieka užmirštos ir mažiau tradicinės erdvės – net keletas šių metų projektų vyks ant vandens – Neries ir Vilnelės upėse. Viena didžiausių šio festivalio sėkmių – jo priėmimas į tarptautinį „Nuit Blanche“ tinklą, jungiantį geriausius pasaulio kultūros nakties festivalius.

Šių metų festivalio programoje gausu įvairiuose tarptautiniuose festivaliuose pripažintų užsienio menininkų pasirodymų. „Kultūros nakties“ programą pradės kontraversiško menininko iš Čekijos David Černy meninės instaliacijos „Kabantis žmogus“ pristatymas. Vilniaus gatvėse siautės Airijos teatralai ir gatvės cirko pasirodymas iš Prancūzijos, Prezidentūros kieme įsikurs „Šiaurės šalių scena“, kurioje spektaklio „Black diamond“ ištraukas pristatys Danijos modernaus šokio teatras. Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejaus kieme suksis vilkeliai – čia vyks Olandijos kompozitoriaus Gertjan Adema projektas „Humming around and around“.

Į muzikinius koncertus kvies „LRT Opus scena“ Vilniaus mokytojų namų kiemelyje, Menų fabrikas „Loftas bei „Piano.lt“ vasaros terasa, o klasikinės muzikos gerbėjai bus laukiami „Skambančiuose Valdovų rūmuose“ bei Vilniaus Rotušėje. Kaip ir praėjusiais metais, mažiesiems festivalio lankytojams bus skirtas visas Bernardinų sodas. Čia įsikursiančioje „Šeimų erdvėje“ netrūks įvairiausių žaidimų, kūrybinių dirbtuvių bei muzikinių pasirodymų. Projektas „Vandens iliuzijos“ pakvies Neries upės vandenyje išvysti unikalius video ir lazerių vaizdus, o „Vilnelės šviesa“ šviesomis nuspalvins Vilnios upės vandenį ir krantus.

Pasak organizatorių, visi – senjorai ir jaunimas, aktyvūs ir pasyvūs lankytojai, ir šeimos – visi turės savo amžių ir interesus atitinkančias ekultūros erdves, organizatorių numatytus maršrutus.

Projekto metu miesto gatvėse darbuosis apie 220 savanorių, kurie bus pasirengę atsakyti į lankytojams rūpimus klausimus, dalins renginių žemėlapius. Visą „Kultūros naktį“ kas 20 min kursuos naktiniai autobusai.

Festivalis „Kultūros naktis“ Vilniaus miesto gyventojus ir svečius šviesos ieškoti tamsoje pakvies birželio 19 d. Su visa renginių programa galite susipažinti www.kulturosnaktis.lt.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt