„Kultūros nakties“ renginius sostinėje aplankė apie 200 tūkstančių žmonių

Vakar po įvairias sostinės erdves pasklido aktoriai, muzikantai, dailininkai ir šokėjai. Vilniuje jau devintą kartą vyko vienos nakties kultūros ir meno festivalis – „Kultūros naktis“. Vilniečiai ir miesto svečiai turėjo galimybę aplankyti 130 įvairių renginių: nuo šokio, teatro, kino, cirko ar muzikos – iki vizualiųjų menų bei garso technologijų. „Kultūros nakties“ metu lankytojams duris atvėrė muziejai, galerijos, teatrai ir net bažnyčios.

Festivalio programą pradėjo kontraversiško menininko iš Čekijos David Černy meninės instaliacijos „Kabantis žmogus“ atidengimas. Ant viešbučio „Novotel“ stogo viena ranka už atbrailos besilaikančią, dviejų metrų aukščio žmogaus figūrą, vaizduojančią žinomą psichoanalitiką Zigmundą Freudą, atidengė Vilniaus savivaldybės vicemeras Linas Kvedaravičius.

„Ši diena ir naktis yra šiek tiek kitokia. Smagu, kad šių metų festivalyje matome dar daugiau meninių instaliacijų: šviesos, muzikos, vandens ir lazerių šou, kurie demonstruoja alternatyvųjį meną. Linkiu, kad šventė tęstųsi ne tik šią vieną naktį, kad po kultūros nakties išauštų kultūros rytas ir virstų kultūros savaite, mėnesiu, metais“, – linkėjo Vicemeras.

„Šviesos ieškok tamsoje“ – tokiu šūkiu šiemet pasitiko festivalis. Tai puikiai atskleidė didžiausias šių metų „Kultūros nakties“ vizualusis projektas prie Baltojo tilto – „Vandens iliuzijos“. Ant Neries upės galima buvo stebėti unikalius video ir lazerių vaizdus. Kerintys vaizdai žiūrovus stebino ir Vilnios upėje , Užupio tvenkiniuose, po Žvėryno tiltu.

Festivalyje „Kultūros naktis“ šiais metais dalyvavo per 500 menininkų, sukurta 130 skirtingų projektų. Pasak renginio organizatorių, preliminariais duomenimis festivalyje apsilankė apie 200 tūkst. vilniečių ir miesto svečių.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt