Vilniaus meras susitiko su tarptautinio projekto TALAVI moksleiviais

Šiandien Vilniaus meras Remigijus Šimašius susitiko su žydų moksleivių delegacija iš Tel Avivo (Izraelio), Los Andželo (JAV) ir Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos. Tarptautiniame projekte TALAVI dalyvaujantys žydų vaikai į Lietuvą atvyko pirmą kartą. Daugumos moksleivių seneliai ir proseneliai yra gyvenę ne tik Lietuvoje, bet ir kaimyninėse Baltarusijoje, Ukrainoje. Paaugliams smalsu ir svarbu savo akimis pamatyti, kaip ir kur gyveno jų artimieji.

Susitikę su sostinės meru R. Šimašiumi, vaikai pažėrė begalę klausimų apie sostinės gyventojų saugumą, viešąjį miesto transportą, oranžinius dviračius ir miesto perspektyvas.

Pasak trečius metus gyvuojančio projekto koordinatorės Teresos Segalienės, Vilnius moksleiviams paliko didžiulį įspūdį. Per dešimt dienų trukusią viešnagę moksleiviai aplankė ne tik istorines Vilniaus vietas – Gedimino pilį, Prezidentūrą, Vilniaus universitetą, sinagogas, bet ir Vilniaus apylinkes, Trakus.

Prieš trejus metus Vilniaus Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos moksleiviai taip pat viešėjo Izraelyje, kur 10 dienų gyveno izraeliečių šeimose. Vaikai turėjo galimybę pamatyti vietos žydų gyvenimą iš arti, įgyti gyvenimiškos patirties, mokytis tolerancijos.

Gruodžio mėnesį dešimties Šolomo Aleichemo ORT gimnazijos moksleivių laukia kelionė į Los Andželą. Projekto koordinatorė T. Segalienė įsitikinusi, kad šios kelionės visapusiškai praturtina projekto dalyvių gyvenimus.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt