Sostinėje startuoja Drakonų valčių lenktynių festivalis

Drakonų valčių lenktynių festivalio ciklo atidarymas vyks rytoj, ketvirtadienį (liepos 2 d.) 16 val. Vilniuje, prie Baltojo tilto. Atidarymo metu bus galima stebėti Drakonų valčių parodomuosius plaukimus, o jiems pasibaigus, šias valtis nemokamai galės išbandyti visi norintieji.

Artimiausios Drakonų valčių lenktynės taip pat bus organizuojamos šiuose miestuose: Trakuose (liepos 5 d.), Panevėžyje (liepos 11 d.), Visagine (liepos 18 d. ), Klaipėdoje (liepos 25 d.), Palūšėje (rugpjūčio 1 d.), Anykščiuose (rugpjūčio 8 d.), Zarasuose (rugpjūčio 15 d.), Druskininkuose (rugpjūčio 22 d.), Šiauliuose (rugpjūčio 29 d. ir rugsėjo 12 d.) į Vilnių, prie Baltojo tilto drakonų valtys grįš „Sostinės dienų“ metu (rugsėjo 5 d.).

Lietuvoje šias lenktynes inicijuoja VšĮ „Sveikata visuomenei“, subūrusi profesionalių trenerių komandą, kurioje yra ir olimpinis irklavimo čempionas – Jevgenijus Šuklinas. Pagal specialiai paruoštą irklavimo treniravimosi metodiką, treneriai dirba su vaikais ir suaugusiais, supažindina juos su irklavimo technika bei paruošia juos dalyvauti lenktynėse. Gabius vaikus ir jaunimą pakviečia į nuolatinius užsiėmimus tame mieste, kuriame vyksta varžybos

Drakonų valčių lenktynių istorija prasidėjo tolimojoje Kinijoje. Tai išskirtinis sporto renginys, kuris kiekvienais metais rengiamas „Duanwu“ šventės metu.

„Tokių lenktynių tikslas – populiarinti drakonų valčių irklavimą Lietuvoje, plėtoti ryšius tarp Lietuvos irklavimo entuziastų ir mėgėjų, atrasti naujus irklavimo talentus, skatinti jaunimą sportuoti ir judėti bei pamėgti aktyvų ir sveiką gyvenimo būdą“, – pasakoja daugkartinis pasaulio ir Europos čempionatų laimėtojas Jevgenijus Šuklinas.

Įdomu tai, kad šios lenktynės – tai drakono kovų imitavimas, tikint, kad pradės lyti. Valčių ilgis siekia 20 metrų, vienas šalia kito sėdi 20 žmonių, 1 būgnininkas ir 1 vairininkas stengiasi kuo greičiau nuplaukti 500 metrų. Tai gausiausias ir labiausiai komandinis sportas, nereikalaujantis specialaus pasiruošimo,ištobulintų įgūdžių. Ši sporto šaka 1980 m. buvo įtraukta į Kinijos nacionalinių sporto renginių sąrašą. Drakono valčių lenktynės XXI amžiaus pabaigoje paplito visame pasaulyje.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]