Žvėryne prie upės pradėtos naujo verslo centro „Green Hall 2“ statybos – statybvietė apjuosta unikalia tvora

Žvėryne, šalia Neries krantinės koncernui SBA priklausanti įmonė „Upės projektai“ pradeda statybas – planuojama, kad maždaug po 1,5 metų čia iškils modernus A klasės verslo centras „Green Hall 2“.

Šiandien neformalioje aplinkoje simboliškai paskelbtas statybų startas, o statybvietė – kad vilniečiams ir miesto svečiams būtų gražiau bei smagiau – apjuosta specialiai šiam projektui dailininko Mariaus Jonučio sukurta unikalia tvora.

“Tikrai džiugu, kad SBA koncernas ne tik sėkmingai vysto savo verslą, bet ir mūsų miestą. Dėkoju ir sveikinu tokį kūrybišką požiūrį. Džiaugiuosi matydamas, kad vystytojai kartu su dailininku ieškojo ir surado netradicinį, žaismingą ir dar dažais kvepiantį būdą statybų pradžiai įamžinti. Jūs kuriate istoriją, kuri prasideda šiandien, čia ir dabar nuo tokios gražios, spalvingos tvoros. Visa tai išaugs į puikų pastatą, kuris taip pat puoš mūsų Vilnių. Kitoks požiūris į kasdienius, šalia esančius dalykus, gali suburti bendruomenę, būti darnaus bendradarbiavimo ar netgi gražios bičiulystės pradžia. Linkiu, kad šiandien kiekvienas teptuko potėpis taptų geros valios ir savitarpio supratimo jungtimi tarp vilniečių, gyvenančių „už tvoros“, ir statybvietės šeimininkų.

Sveikinu ir mero vardu dėkoju kiekvienam, kuris prisideda prie istorijos kūrimo, prie gražios aplinkos mieste, verslo vystymo – tai mums labai svarbu”, – sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Pasak dailininko Mariaus Jonučio, nuo seno įprasta, kad statybvietės tvora būna bet kokia, svarbu, kad plyta ant galvos neužkristų. „Bet kiek pagalvojęs, bariau save už tokias mintis: laikai nebe tie, gyvename gražiau ir norime dar gražiau. Pastatas bus viename gražiausių miesto rajonų, miestas gi mūsų visų, tad norisi, kad visur būtų gražu, net ir tvora gali ne gadinti, o puošti“, – apie sumanymą pasakoja dailininkas.

Naujo verslo centro statytojai kol kas pastato fasado vizualizacijas “slepia”, tačiau neįprasta tvora byloja apie išskirtinį būsimą objektą.

„Pastato architektūrinę dalį kol kas norime išlaikyti paslaptyje. Galiu atskleisti tiek, jog prieš imdamiesi projekto, išanalizavome, kokios yra naujausios biurų pastatų tendencijos Europoje. Galiu patikinti, jog kai kurie „Green Hall 2“ pastato sprendimai tikrai bus unikalūs. Pastatas išaugs labai gražioje vietoje – upės vingyje, tad vien šis faktas nubrėžė tam tikras gaires. Norime ir siekiame sukurti kūrybišką aplinką. Tai neabejotinai atsispindės pastato koncepcijoje“, – sako SBA koncerno viceprezidentas Egidijus Valentinavičius.

Pasak statytojų, naująjame daugiau nei 8 tūkst. kv. metrų ploto verslo centre derės pažangios technologijos ir natūrali gamta. Tikimasi, kad tokia aplinka padės įsikūrusiems nuomininkams plėtoti sėkmingą ir produktyvų verslą, skatins kūrybiškumą.

Pastate bus sumontuotas minimalų CO2 pėdsaką paliekantis geoterminis šildymas, sveikesnę aplinką kuriantis tylusis vėdinimas, energiją taupantis dvigubas fasadas, pastato viduje ir teritorijoje išvedžiotas spartusis internetas. Šalia modernaus ir šiuolaikiško pastato atsiras ir progresyviam transportui skirta elektromobilių įkrovimo stotelė. „Green Hall 2“ verslo centras turės ir dviejų aukštų požeminę automobilių stovėjimo aikštelę.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt