Švedijos, Danijos ir Nyderlandų ambasadoriai su Vilniaus meru dalinosi mintimis, kaip integruoti dviračius į Vilniaus transporto sistemą

Šiandien Švedijos, Danijos ir Nyderlandų ambasadoriai dviračiais atvažiavo į Vilniaus miesto savivaldybę, kur susitiko su meru Remigijumi Šimašiumi.

Pasak ambasadorių, jų kelionės tikslas – propaguoti dviratį kaip susisiekimo priemonę, pasidalinti mintimis apie dviračių vietą ir vaidmenį šiuolaikiniame mieste, taip pat trumpai pristatyti savo šalių patirtį.

Svečiai pasiūlė savo pagalbą, integruojant dviračius į bendrą miesto mobilumo sistemą, nes jų šalys yra labai pažengusios šioje srityje. Ambasadorių teigimu, kai kuriuose jų miestuose net iki 70 proc. gyventojų pagrindinė susisiekimo priemonė – dviratis.

Švedijos ambasadorė p. Cecilia Ruthström-Ruin pabrėžė, kad jų šalyje net tarp miestų, nutolusių nelabai dideliu atstumu, yra nutiesti dviračių takai ir jais sėkmingai važinėjama. Nyderlandų ambasadoriumi p. Gijsbert van der Lingen pasakojo, kad jų Ministras Pirmininkas nuolat į darbą važiuoja dviračiu.

Svečiai siūlėsi padėti, konsultuoti įrengiant terminalus, eksploatuojant dviračius, pabrėžė, kad labai svarbi yra dviračių kokybė – prieš juos įsigyjant, reikia kruopščiai tikrinti. Taip pat buvo pasiūlytos įvairios priemonės, kaip labiau propaguoti susisiekimą dviračiais – organizuoti konkursus tarp savivaldybių, kuriose daugiau gyventojų pradės važinėti dviračiais.

Pasak jų, labai svarbu gerinti dviračių infrastruktūrą. Švedijos ambasadorės teigimu, jos šalyje yra tokių miestų, kur kitam transportui gatvėse yra paliktos siauros juostos, o dviračių takai – plačiausi, automobilių stovėjimo aikštelės – mažos ir siauros, dviračių aikštelės – gerokai didesnis. Pasirodo, švedai itin kruopščiai ir atsakingai ruošia dviračius žiemai – keičia padangas, takuose, keliuose statomi žiemos sezonui skirti ženklai, be to, švedams važiavimas žiemos metu – tai puiki nemokama treniruotė.

Pokalbio metu taip pat buvo atkreiptas dėmesys, kad vilniečiai nelabai mėgsta važinėti su šalmais, todėl reikia šviesti, auklėti visus nuo mažens – pasakoti apie saugumo priemones, reklamuoti spalvingus, stilingus, žaismingus šalmus, kad dviratininkai norėtų juos dėtis.

Svečių teigimu, Vilnius yra didelis savo teritorija, kalnuoto reljefo, tai šiek tiek apsunkina susisiekimą dviračiais. Tačiau takai, kokie jie yra Vilniuje dabar, negali būti – jie, iš ties, prastos būklės.

„Nebuvo vieningos sistemos tarp projektuotojų ir statytojų, todėl ir dviračių tokie nekokybiški“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius, pasakodamas ambasadoriams apie šios dienos ekskursiją dviračių takais po miestą.

Pasak Danijos ambasadoriaus p. Jørgen Molde, jų šalyje net yra gyvas toks posakis „Tu ką, toks turtingas, kad važinėji automobiliu, arba kvailas, kad nesinaudoji dviračiu“.

„Dviratis – ne tik transporto priemonė, bet gyvenimo būdas, gyvenimo stilius“, – reziumavo pokalbį mero svečiai.

Ambasadoriai patys yra entuziastingi dviratininkai – jų ambasadų dviračiai nudažyti šių šalių vėliavų spalvomis ir pažymėti simboliniais diplomatiniais žalios spalvos numeriais.

Jie skirti visiems, vykstantiems į darbo susitikimus ar renginius mieste.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt