Vilniaus vaizdais bus galima gėrėtis iš apžvalgos rato

Vilniuje jau kitą pavasarį gali atsirasti pasaulyje populiari pramoga – apžvalgos ratas. Vilniečiai ir miesto svečiai nuostabiais sostinės vaizdais galės gėrėtis pakilę į 60 metrų aukštį, romantiškai ir turiningai leisti laiką sukdamiesi virš vieno gražiausių Europos miestų.

Šią idėją savivaldybei yra pasiūliusi ne viena kompanija, norinti įrengti apžvalgos ratą Vilniuje ir jį eksploatuoti. Savivaldybė konsultuosis su šios paslaugos teikėjais dėl geriausios apžvalgai vietos parinkimo, kad atrakcionas skatintų pramogų turizmą ir taptų nauja miestiečių pamėgta traukos erdve.

„Tikimės, kad Vilniuje atsiras ypatingas modernus statinys, kuris džiugins miesto svečių akis ir taps naujuoju miesto simboliu, vietos smalsuolių ir turistų traukos vieta, tokia populiaria, kaip „Londono akis“ Anglijoje,“ – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vienu metu ratu suktųsi iki 240 žmonių, per valandą atrakcioną galėtų aplankyti iki 1800 pramogautojų. Preliminariai svarstomos kelios ratui statyti tinkamos erdvės Vilniuje – teritorija prie prekybos ir pramogų centro AKROPOLIS, sporto zonos dalis prie Baltojo tilto, skveras priešais Geležinkelio stotį, apžvalgos aikštelė Subačiaus gatvėje bei kitos.

Gavusi pirminį Kultūros paveldo departamento pritarimą apžvalgos rato atsiradimo Vilniuje idėjai, savivaldybė pradės svarstyti projektą, pakviesdama ir vilniečius aktyviai įsijungti į diskusiją ir išrinkti tinkamiausią miesto erdvę šiai pramogai.

Konkursą planuojama skelbti rudenį, o Vilniaus apžvalgos ratu pirmąkart suktis – kitą pavasarį.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]