Upės gatvėje automobilių stovėjimo aikštelėse prie Baltojo tilto ir „Forum Palace“ grąžinama senoji automobilių statymo tvarka

Vilniaus miesto savivaldybės praneša, kad nuo 2015 m. liepos 17 d. Vilniaus miesto savivaldybė atnaujina Upės gatvėje ir aikštelėse prie Baltojo tilto bei Sporto, laisvalaikio ir verslo centro „Forum palace“ automobilių stovėjimo vietų apmokestinimą.

Atlikus Upės gatvės stovėjimo vietų užimtumo stebėjimus, nustatyta, kad automobiliai aikštelėse paliekami stovėti ilgesniam laikui nei para, todėl sumažėja naudojimosi poreikis darbo valandomis.

Rinkliava bus renkama pirmadieniais-šeštadieniais nuo 8 iki 18 valandos po 0,30 euro centų už valandą (automobilių stovėjimo rinkliavos zona – žalia).

Vairuotojų patogumui už automobilių stovėjimą siūloma atsiskaityti naudojantis mobiliąja sistema m.Parking.

Daugiau informacijos apie rinkliavą ir rinkliavos mokėjimus galite rasti svetainėje www.parking.lt.

Primename, kad nuo 2014 m. gegužės mėn. eksperimento tvarka buvo panaikintas mokamas automobilių statymas Upės gatvėje ir jos prieigose, siekiant sudaryti palankesnes sąlygas miesto gyventojams ir svečiams atvykti bei ilsėtis Neries krantinės poilsio zonoje. Panaikinus mokamą stovėjimą, šiose vietose buvo sukurtos sąlygos automobilius visą dieną palikti dirbantiems aplinkinėse teritorijose, bet priešingai, nei tikėtasi, beveik nebeliko galimybės pasistatyti automobilį tiems, kurie atvyksta į Neries krantinės poilsio zoną. Atlikus Upės gatvės stovėjimo vietų užimtumo tyrimus, nustatyta, kad darbo dienomis, darbo valandomis, stovėjimo vietų užimtumas beveik visuomet yra 100 %. Automobiliai čia yra paliekami stovėti jau nuo 7-7.30 valandos. Atsižvelgiant į tai, kad Upės gatvėje ir šalia esančiose stovėjimo vietose automobiliai statomi nesilaikant KET, neretai sudarydami avarines situacijas bei paliekami stovėti visai dienai, nuo liepos 17 d. grąžinama anksčiau galiojusi mokamo stovėjimo tvarka.

Sumokėta vietinė rinkliava nesuteikia teisės statyti automobilį draudžiamųjų kelio ženklų ar rezervuotų stovėjimo vietų galiojimo zonose, ar kitaip nesilaikyti Kelių eismo taisyklių (KET). Vairuotojų prašome būti atidiems ir nepažeisti kelio ženklų reikalavimų.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt