Vilniuje dešimtmetį trukusi vidurinių mokyklų pertvarka artėja į pabaigą

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės taryba svarstė svarbius sprendimus dėl dešimties sostinės vidurinių mokyklų reorganizavimo ir po pateikimo pritarė sprendimo projektui.
Išanalizavusi konkrečias situacijas, kiekvienos mokyklos galimybes ir sulaukusi Švietimo ir mokslo ministerijos išvadų, Savivaldybė ėmėsi užbaigti jau 10 metų vykstančią Vilniaus mokyklų tinklo pertvarką.

Šiandien po pateikimo pritarta sprendimo projektui dėl 9 vidurinių – Ateities, Aleksandro Puškino, Centro, Fabijoniškių, Lazdynų, Levo Karsavino, Saulėtekio, Senamiesčio, Simono Konarskio – pertvarkymo nuo rugsėjo 1 d. į pagrindines mokyklas, įgyvendinančias pagrindinio ugdymo programą. Galutinį sprendimą Taryba ketina priimti kitame posėdyje, rugpjūčio mėnesį.

„Dešimtmetį trunkanti mokyklų tinklo reforma pagaliau artėja į pabaigą. Įvertinome moksleivių srautus visose Vilniaus mokyklose, taip pat esamą ugdymo kokybę ir aiškiai matome, kad vienos mokyklos dirba perkrautos, o kitos – pustuštėse patalpose. Todėl tinklo optimizavimas yra neišvengiamas, siekiant ugdymo kokybės augimo. Jau nuo šio rugsėjo, išsprendę techninio pobūdžio klausimus, pagaliau galėsime skirti reikiamą dėmesį ugdymo turiniui,“ – sako vicemeras Valdas Benkunskas.

Kiekvienai iš pertvarkomų devynių vidurinių mokyklų savivaldybė yra parengusi po keletą siūlymų, kuriose Vilniaus mokyklose nuo rudens galės tęsti mokymąsi 11-ųjų klasių moksleiviai. Visos jos turi laisvų vietų ir į jas galima patekti be atrankos. Tačiau moksleiviai laisvai gali rinktis ir bet kurią kitą savivaldybės gimnaziją. Šiemet vienuoliktą klasę baigusiems moksleiviams bus sudaryta galimybė užbaigti 12 klasę toje pačioje mokykloje.

Taryba šiandien pritarė ir Joachimo Lelevelio vidurinės mokyklos pertvarkymui ir buveinės pakeitimui. Ilgametę savitą ugdymo tradiciją turinčiai Joachimo Lelevelio vidurinei mokyklai toliau bus sudarytos sąlygos siekti „ilgosios“ gimnazijos, įgyvendinančios specializuoto ugdymo krypties sampratą, statuso. Per du pusiau užpildytus pastatus Minties ir Antakalnio gatvėse iki šiol veikusi mokykla nuo 2016 m. veiklą tęs Minties g. esančiame pastate, kurio projektinis pajėgumas visiškai atitinka Lelevelio mokyklos poreikius.

Be to, šis pastatas patenka į sostinės integruotų teritorijų vystymo programą, todėl jau per artimiausius metus mokykla bus renovuojama ES lėšomis ir taps viena moderniausių Vilniaus mokyklų.

Taip racionaliai panaudojant patalpas, išsispręs ir kitų Antakalnyje įsikūrusių ugdymo įstaigų patalpų klausimai: atsilaisvinusias patalpas panaudos Antakalnio progimnazija, kuri ir iki šiol dalijosi patalpomis su J. Lelevelio mokykla, bet keletą pastarųjų metų jau sunkiai tilpo.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt