Vilniuje startuoja „Sprite“ krepšinio talentų kovos

Vilniuje šeštadienį, liepos 18 d., prasideda „Sprite” talentų kovos, kurių nugalėtojai turi galimybę laimėti kelialapį į Europos vyrų krepšinio čempionato finalą. Šįsyk pirmajame turnyro, kuris keliaus per penkis miestus, etape jau nėra laisvų vietų.

“Maksimalus norinčių dalyvių skaičius buvo pasiektas jau prieš savaitę. Esu įsitikinęs, kad jaunųjų krepšininkų dvikovos Vilniaus širdyje bus labai intriguojančios. Manau, patiks ir dalyviams, ir žiūrovams. Juolab, kad žada puikų orą”, – sakė turnyro organizatorius Martynas Račkauskas.

Vilniaus etapo Gedimino prospekte (tarp Vinco Kudirkos a. ir Katedros a.) pradžia 10 val. Dalyvių registracija vyks nuo 9.15 iki 9.45 val. Grupių rungtynės ir žaidimai su žiūrovais vyks 10-14 val. , 15 val. prasidės atkrintamosios rungtynės, o 16.30 val. – finalai.

Dėl vertingų prizų ir pagrindinio apdovanojimo – beveik 5 tūkst. eurų krepšinio stipendijos – šįmet kovoja trijų amžiaus grupių vaikinai ir merginos: 1998-1999, 2000-2001 ir 2002-2003 gimimo metų.

„Sprite” talentų kovos startavo 2008 m. Per šį laikotarpį turnyras tapo tradiciniu jaunimo renginiu. Po sėkmingų renginių Lietuvoje “Sprite” krepšinio turnyrai išsiplėtė po Estiją ir Latviją.

Pagrindinis “Sprite” talentų kovų prizas – 4950 Eurų vertės vienerių metų krepšinio talento stipendija. Finalo laimėtojams, užėmusiems pirmąją vietą kiekvienoje amžiaus grupėje (ir vaikinų, ir merginų), bus skirta kelionė į 2015 m. Europos vyrų krepšinio čempionato finalines rungtynes (po vieną kiekvienam laimėtojui), taip pat „Sprite Talentų kovos 2015“ taurės, Lietuvos nacionalinės vyrų krepšinio rinktinės ekipiruotės komplektas, bilietai į pasirinktas kontrolines Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės rungtynes Lietuvoje 2015 m.

Kelionė į Europos krepšinio čempionato finalą laukia ir “dėjimų iš viršaus” konkurso nugalėtojo. Jis bus renkamas balsuojant internete ir paaiškės finalinės “dėjimų” serijos metu per tarptautinį krepšinio turnyrą “Huawei Cup 2015” Kaune rugpjūčio 17 d.

Turnyras šiemet vyks penkiuose miestuose: Vilniuje, Klaipėdoje, Palangoje, Alytuje ir Kaune (finalas). Jaunuoliai kviečiami savo regionuose paskubėti registruotis, nes dalyvių skaičius ribotas.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt