Tinklaraštininkų susitikimas savivaldybėje: kad Vilniuje būtų #smagiau

Pasibaigus tinklaraščių savireklamos savaitei, mero tinklaraštį – neBlogą laisviems ir atsakingiems žmonėms – rašantis Remigijus Šimašius šiandien savivaldybėje susitiko su rašančiais kolegomis.

Savireklamos savaitė – „blogerių“ iniciatyva, skirta populiarinti tinklaraščius, pagyvinti juos rašančiųjų tarpusavio ryšius, praplėsti akiratį: kolegos tinklaraštininkai visą savaitę, papildydami vieni kitus, reklamavo savo dvylikos skaitomiausių tinklaraščių sąrašus.

„Susipažinome ir gerai leidome laiką. Tinklaraštininkai, skaitytojai, ir atsitiktiniai, ir nuolatiniai – visi pažiūrėjo vieni į kitus plačiau, įvairiau ir šiaip turėjo smagumo. Kuo daugiau visi gauna nuorodų į tinklaraščius, tuo daugiau suranda vertingo ir įdomaus turinio. Paskui tai virsta į kuo gražiausias idėjas, straipsnius, įdomybes skaitytojams,“ – apie iniciatyvą tinklaraštyje rašė Ričardas Savukynas, „blogeriams“ žinomas kaip Rokiškis Rabinovičius.

Į mero kabinetą šiandien susirinko kelios dešimtys tinklaraštininkų, rašančių pačiomis įvairiausiomis temomis – receptai, kelionės, gyvūnų globa, jausmai, vaikai, schemos ir t.t.

Vieni kitiems prisistatė šmaikščiai: „Aš esu blogeris. Paskutinį kartą rašiau prieš keletą valandų…“

Iš anksto žadėję Vilniaus merui užduoti nepatogių ir žlugdančių klausimų, „blogeriai“ šiandien buvo nusiteikę smalsiai ir draugiškai: domėjosi – kas naująjį merą per pirmąsias 100 darbo dienų savivaldybėje labiausiai nustebino, kuriai sričiai miestas išleidžia daugiausiai lėšų, dėl ko verta važiuoti į Vilnių, kaip valdomi įvairūs miesto projektai, daug diskutavo apie tai, ko trūksta sostinėje, jos viešosiose erdvėse ir atokesniuose nuo centro mikrorajonuose.

Itin atvirai ir šiltai besikalbant apie Vilnių, į mero kabinetą užsuko „Mamų unijos“ direktorė Eglė Mėlinauskienė ir savanorė septyniolikmetė Ieva Krivickaitė. Jos pakvietė tinklaraštininkus prisijungti prie akcijos „Nusiskusk plaukus dėl sergančių vaikų“. „Blogeriai“ susidomėję išklausė savanorės kvietimą ir iki rugpjūčio 15 dienos žadėjo dalintis žinia apie akciją, kviesti aukoti ir stengtis surinkti reikiamą lėšų sumą vėžiu sergančių vaikų gydymui. Tinklaraštininkai juokavo, jog į kitą susitikimą mero kabinete visi rinksis jau plikomis galvomis.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt