Sostinėje nukeltos pirmosios keturios Žaliojo tilto skulptūros

Nuo Žaliojo tilto sostinėje nukeltos pirmosios keturios iš aštuonių skulptūrų, kurių avarinė būklė kėlė pavojų praeiviams ir tiltu važiuojančioms transporto priemonėms. Siekiant užtikrinti didesnį pėsčiųjų ir transporto eismo saugumą, skulptūrų nukėlimo darbai buvo vykdomi naktį. Per artimiausias keletą dienų bus nukeltos ir visos kitos Žaliojo tilto skulptūros, kurioms jau per 60 metų. Sutikimą nukelti 4 skulptūrų grupes Vilniaus savivaldybei yra davęs Kultūros paveldo departamentas.

Pirmiausiai suskubta nukelti itin kritinės būklė skulptūrų grupes – „Taikos sargyboje“ bei „Pramonė ir statybos“. Naujausia Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkų atlikta ekspertizė parodė, kad kareivius vaizduojančių skulptūrų būklė kelia patį didžiausią pavojų: kai kurios dalys laikosi tik dėl prieš trejus metus atliktų sutvirtinimo darbų, kurie padėjo išvengti skulptūros dalių atsiskyrimo. Daug kur suvirinimo siūlių net nebelikę, skulptūros nestabilios, todėl, pasak ekspertų išvadų, reikia imtis ypatingų saugumo priemonių.

Šios apie 5 tonas svėrusios kareivių skulptūrų grupės nukėlimo darbai truko apie 2,5 val. Iki ryto nukelta ir ne mažiau pavojingos būklės skulptūrų grupė – „Pramonė ir statybos“. Apie 3 tonas sveriančių skulptūrų dalies suvirinimo siūlių buvo jau nebelikę, buvo matyti ištisiniai trūkiai, ypač – ties statybininką vaizduojančios skulptūros ranka. Pasak ekspertų, tokios dalys galėjo bet kada atsiskirti ir kristi ant šaligatvio, ar į Neries krantinę, todėl pasekmės galėjo būti skaudžios.

Vietoje nukeltų skulptūrų gėlinėse žydės gėlės.

Darbai vyko sklandžiai, kaip ir planuota. Skulptūros vilkiku išvežtos saugoti į vieną iš Savivaldybei priklausančių UAB „Grinda“ aikštelių.

Kol vyks likusių keturių skulptūrų nukėlimo darbai, viena tilto puse bus ribojamas pėsčiųjų eismas ir viena transporto eismo juosta.

Skulptūrų nukėlimo darbai kainuos apie 38 000 eurų.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]