Vilniuje užbaigti Žaliojo tilto skulptūrų nukėlimo darbai

Nuo Žaliojo tilto sostinėje nukeltos likusios keturios skulptūros, kurių avarinė būklė kėlė pavojų praeiviams ir tiltu važiuojančioms transporto priemonėms. Darbai vyko nuo vėlaus vakaro iki paryčių, siekiant užtikrinti didesnį pėsčiųjų ir transporto eismo saugumą tiltu.

Sutikimą nukelti 4 skulptūrų grupes, kurioms jau per 60 metų, Vilniaus savivaldybei yra davęs Kultūros paveldo departamentas. Naujausias Vilniaus Gedimino technikos universiteto mokslininkų atliktas skulptūrų ant Žaliojo tilto būklės įvertinimas parodė, kad atskiros skulptūrų dalys yra nestabilios, jų būklė kritinė.

Darbai vyko sklandžiai, kaip ir planuota. Visos keturios skulptūrų grupės, kurių kiekviena sveria nuo 3 iki 5 tonų, vilkiku buvo išvežtos saugoti į vieną iš Savivaldybei priklausančių UAB „Grinda“ aikštelių. Specialiais plieniniais rėmais sutvirtintos skulptūros laikinai yra uždengtos juoda polietileno plėvele, kad būtų apsaugotos nuo atmosferinių kritulių ir kitokių pažeidimų. Teritorija, kurioje šiuo metu stovi skulptūros, yra visą parą saugoma ir stebima vaizdo kameromis.

Skulptūrų nukėlimo darbai kainuos apie 38 000 eurų.

Žaliojo tilto postamentai, ant kurių stovėjo skulptūros, bus remontuojami, kai tik išdžius šlapias betonas. Po remonto ant jų stovės gėlinės su žydinčiomis gėlėmis.

Visuomenė taip pat kviečiama diskutuoti, kokį tiltą norėtų matyti tolimesnėje ateityje.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt