Jono Meko vizualiųjų menų centre – paroda „Fluxus ministerija. Fragmentai“

Parodoje „Fluxus ministerija. Fragmentai“ rodoma foto ir video dokumentinė medžiaga iš įvairių renginių, parodų, akcijų, vykusių Vilniaus ir Kauno „Fluxus ministerijose“. Taip pat du originalūs objektai – Dano Aleksos skulptūra „Danas Aleksa“ ir Tomo Martišauskio skulptūrinis objektas „Kėdė“.

„Fluxus ministerija“ – tai 2010 m. gimęs projektas, gyvavęs kone keturis metus Vilniuje ir Kaune.

„Abiejų miestų „Fluxus ministerijos“ vertintos prieštaringai – nuo susižavėjimo iki aštrios kritikos, tačiau sunku būtų paneigti, jog tai viena išskirtinių tiek Lietuvos politikos, tiek ir kultūros pasaulio iniciatyvų. Jų veikla buvo ypač aktyvi ir tiršta, įgyvendinta nesuskaičiuojama įvairios kokybės ir įvairiausių žanrų, meno ir nemeno rūšių projektų, parodų, renginių, seminarų, tarptautinis performansų festivalis ir t.t.“, – sako Jono Meko vizualiųjų menų centro direktorius Gintaras Sodeika.

Parodoje taip pat demonstruojami Evaldo Janso originalūs video reportažai iš „Fluxus ministerijų“.

Paroda JMVMC „FLUXUS MINISTERIJA“ yra įvadinė – joje rodoma nedidelė dalis Vilniaus ir Kauno „Fluxus ministerijų“ gyvenimo ir veiklos dokumentacijų. Kur kas didesnių apimčių parodą planuojama atjauninti rugsėjį, „Fluxus“ savaitės metu.

Paroda veiks iki rugpjūčio 10 d.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt