Vilniaus kultūros centro choras „Liepos” Italijoje pripažintas geriausiu moterų choru. Sveikiname!

Choras „Liepos” Lietuvai siunčia džiugią žinią – tarptautiniame chorų konkurse Italijoje puikiai pasirodžiusios „Liepos“ pripažintos „Geriausiu moterų choru“, taip pat laimėjo sidabro ir bronzos medalius.

i

Ką tik baigėsi jau 54-tą kartą organizuojamas tarptautins prestižinis Italijos „Seghizzi“ mėgėjų chorų konkursas — vienas iš septynių garsiausių ir sudėtingiausių mėgėjų chorų konkursų pasaulyje.

Lietuvai šiame konkurse atstovavo Vilniaus kultūros centro moterų choras „Liepos“, vadovaujamas Audronės Zupkauskienės (koncertmeisterė Loreta Kuliešiuvienė). Choras dainavo folkloro, šiuolaikinės muzikos ir privalomojo kūrinio kategorijose. Po pasirodymo choras buvo pripažintas ne tik geriausiu choru moterų chorų kategorijoje, tačiau taip pat pelnė aukštus įvertinimus konkursinėje programoje, įvertintos sidabro ir bronzos medaliais.

Į šį konkursą kasmet susirenka pripažinti chorai iš įvairių pasaulio šalių – po sudėtingos ir didelės atrankos buvo pakviesta tik 14 stipriausių chorų iš Italijos, Slovėnijos, Pietų Korėjos, Kinijos, Filipinų, Indonezijos, Norvegijos, Lenkijos, Ukrainos, Vengrijos ir Lietuvos, kurie varžėsi 7 kategorijose ir dėl pagrindinio prizo, kuris šiais metais iškeliavo į Pietų Korėją. Šiemet vertinimo komisijoje dirbo chorinės muzikos pasaulio autoritetai iš Italijos, Estijos, Lenkijos, Belgijos ir kitų šalių.

Vilniaus kultūros centro moterų choras „Liepos“ jau 25-erius metus aktyviai koncertuoja ir įgyvendina įdomias, originalias koncertines programas. „Liepos“ garsina Lietuvos vardą nuolat dalyvaudamos tarptautiniuose konkursuose, festivaliuose, yra pelniusios ne vieną apdovanojimą, laureato vardą. Daug choro atliekamų kūrinių įrašė Lietuvos radijas ir televizija, Lietuvos liaudies kultūros centras. Choras yra ir nuolatinis Lietuvos dainų švenčių dalyvis.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt