Vilniaus mokyklos bus atviresnės savivaldybės remiamoms vasaros stovykloms

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kartu su Lietuvos Respublikos Prezidente Dalia Grybauskaite šiandien lankėsi Antakalnio atviro jaunimo centro ,,Žalianamis“ organizuojamoje vaikų dienos stovykloje, kur aptarė vaikų užimtumą ir būtinus kompleksinius sprendimus, kurie leistų vaikams vasarą mieste leisti saugiai ir naudingai.

Vilniaus savivaldybės remiama vaikų dienos stovykla „Linksmadieniai“ – vienas gerųjų pavyzdžių, kaip pasitelkiant savanorius pasiūlyti vaikams įvairių užsiėmimų ir veiklų vasaros metu. Tuo metu kai svečiai aplankė stovyklą, 30 vilniečių vaikų nuo 7 iki 14 metų drauge su 5 atviro jaunimo centro savanoriais dainuodami šoko ratelius, piešė ir mynė muzikines mįsles, klausėsi istorijų ir susipažino su įvairių šalių muzikos instrumentais.

„Vasarą vaikų priežiūra ir užimtumas tėvams tampa dideliu galvos skausmu. Ypatingai pasirūpinti reikia vaikais iš socialinės rizikos šeimų, tačiau vasaros stovyklos daugeliui tapo neįperkamos, Todėl tokie centrai kaip „Žalianamis“ padeda spręsti problemą ir užtikrinti, kad vaikai saugiai ir naudingai leistų atostogas. Formų, kaip organizuoti vaikų poilsį vasarą yra įvairių, tačiau tam būtinos sutelktos valstybės ir savivaldybių pastangos“, – sakė Prezidentė.

Šiemet vasaros stovykloms organizuoti sostinės savivaldybė skyrė 29 000 Eurų. Savivaldybės parama paskirstyta konkurse atrinktoms dieninėms, turistinėms, darbo ir poilsio stovykloms, kuriose birželio – liepos mėnesiais laisvalaikį leido apie 5000 vilniečių moksleivių. Savivaldybė atrinko ir parėmė 99-ias programas iš 109.

„Vilniuje situacija kiek geresnė, nei daugelyje kitų miestų, tačiau kol kas nėra patenkinama. Iki šiol nebuvo išnaudojamos visos galimybės ir turima mokyklų infrastruktūra vasaros stovykloms organizuoti. Planuojame kompleksinius sprendimus ir geriau organizuosime darbus, kad kitais metais sostinės mokyklų sporto salės bei aikštynai būtų atviri bendruomenei ne tik po pamokų, bet ir vasaros metu, kad vaikams būtų kur ateiti“, – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Vilniaus savivaldybė jau devintus metus remia vaikų vasaros poilsio stovyklas, kuriose per visą programos rėmimo istoriją sudalyvavo apie 45 tūkst. vilniečių.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt