Naktinis vėžiautojų azartas ir ugningas čigonų šėlsmas Verkių regioniniame parke

Kviečiame ieškoti dar užsilikusių rainuotųjų vėžių rugpjūčio 7 d., 20 val. Balsio ežero (Žalieji ežerai) paplūdimyje. Sako, kad jų labai sumažėjo, bet gal patikrinkime kartu?

Taip jau atsitiko, kad keletą metų rinkome rainius iš Balsio ežero ir beveik išrinkome. Šiemet jų dar mažiau nei pernai, todėl laimikiu džiaugsis tik patys kantriausi, išmaniausi ir išradingiausi optimistai.

Invazinių rūšių populiacijų mažinimo gamtotvarkos priemonę vykdėme visi kartu. Stebėkime, kaip ateityje elgsis šis klastingas atėjūnas. Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija nuoširdžiai dėkoja miestiečiams ir jų svečiams už supratimą ir dalyvavimą rainuotųjų vėžių rinkimo akcijose.

Nenurimstantys vėžiautojai bandys iškrapštyti ar išvilioti užsilikusius rainius, žingeidūs miestiečiai galės pasiklausyti pasakojimo apie Verkių regioninio parko vertybes. Jei vis tik laimikis nuviltų, vakaro svečiai, romų ansamblis „Sare roma“ garantuotai neleis liūdėti ir užkaitins kraują ugningais šokiais ir jaudinančia muzika.

Parko senbuviai pasakoja, kad romų taborai Verkių regioniniame parke nuolatos vasarodavo. Tą liudija ir vietovardis – netoliese dvaro esanti „čigonų pieva“. Žaliųjų ežerų apylinkės dar mena jausmingas čigoniškas melodijas.

Vakarosime ir naktį leisime Balsio ežero glėbyje.
Būtinai pasirūpinkite braidyti tinkama avalyne, turėkite peiliuką, žibintuvėlį, indą laimikiui ir patiesaliuką atsisėsti.

Renginys nemokamas.

Laukiame visų Verkių regioniniame parke, Balsio ežero (Žalieji ežerai) paplūdimyje.
Telefonas pasiteiravimui: 8 5 2729903; +37062073107

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt