Vilnius kapinių tvarkymui išleis beveik 100 tūkst. eurų mažiau, o prižiūrės – daugiau

Keičiasi Vilniaus kapines prižiūrintis administratorius – nuo liepos pirmosios Vilniaus kapinėmis pradėjo rūpintis konkursą laimėjusi UAB „Stebulė“, daugelį metų užsiimanti miesto tvarkymu ir želdynų priežiūra.

Su anksčiau kapines prižiūrėjusia UAB „Irdaiva“ savivaldybė buvo sudariusi kapinių priežiūros sutartį už beveik 1 mln. eurų per metus. Pasirašius naują sutartį ir atliekant numatytus darbus maksimaliomis apimtimis, savivaldybė sutaupys apie 85 tūkstančius eurų, per metus šiai paslaugai skirdama iki 0,9 mln. eurų.

Šiais metais į kapinių priežiūros pirkimą papildomai buvo įtrauktos neveikiančios kapinės: Naujanerių, Gulbinų, Kryžiokų, Senosios Bukčių, Senosios Vaidotų, Grigaičių, Žydų (Užupio). Bendrovė taip pat prižiūrės paveldo saugomų kapinių, Saltoniškių ir Karveliškių bei Grigiškių kapinių grupes.

Iš viso 50 miesto kapinių (233,15 hektarų plotą) prižiūrinti įmonė rūpinasi švara ir tvarka: vejų pjovimu, atliekų rūšiavimu ir išvežimu, aprūpina vandeniu, įformina prašymus laidoti, nužymi kapavietes ir atlieka kitus sutartus darbus.

Konkursą organizavusi Savivaldybė skiria lėšas kapinių priežiūrai bei kontroliuoja, kaip jas prižiūrinti įmonė laikosi sutarties įsipareigojimų. Sutartis su kapines administruojančia bendrove pasirašyta 1 metams, su galimybe pratęsti ją 3 kartus.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt