Dėl aplaidaus „Vilnius veža“ valdymo savivaldybė kreipėsi į prokuratūrą

Šiandien sostinės savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydama pradėti ikiteisminį tyrimą dėl VšĮ „Vilnius veža“ aplaidžiai tvarkytos apskaitos ir turto iššvaistymo. Būdama viešosios įstaigos dalininke, savivaldybė atliko praėjusių ir šių metų vidaus auditą ir nustatė reikšmingų pažeidimų, todėl paprašė prokuratūros ištirti galimai nusikalstamas veikas bei patraukti kaltus asmenis baudžiamojon atsakomybėn.

Savivaldybės administracijos rašte Vilniaus apygardos prokuratūrai teigiama, kad įstaigos vadovas ne visada tinkamai atliko jam priskirtas funkcijas, todėl dalininkai ir valdybos nariai galimai nežinojo tikrosios įstaigos finansinės padėties. Aplaidžiai tvarkytoje buhalterinėje apskaitoje rasta netikslumų.

„Vilnius veža“ 2014 m. iš savivaldybės gavo beveik pusė milijono eurų dotaciją veiklai. Prokuratūros prašoma ištirti, ar ši dotacija nebuvo iššvaistyta, priimant neracionalius ir neekonomiškus sprendimus.

Be to, nustatyta, kad nėra patvirtinimų, jog „Vilnius veža“ efektyviai kontroliavo kuro sąnaudas ir faktinę turto būklę. Kai kurie vadovo sprendimai (pavyzdžiui, perduoti automobilius naudotis tretiesiems asmenims be lizingo bendrovės sutikimo) sukėlė grėsmę įstaigos tolimesnei veiklai ir galiausiai šį birželį buvo sustabdyta dispečerinės veikla.

Savivaldybė pasirengusi visokeriopai bendradarbiauti su teisėsaugos atstovais ir teikti informaciją. Prokuratūrai pateikta ir VšĮ „Vilnius veža“ audito ataskaita, kurioje atsispindi aptikti pažeidimai.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]