Per karščius sostinėje viešojo transporto keleivius gelbsti kontrolieriai

Ypatingai karštomis rugpjūčio dienomis kontrolieriai keliaujantiems sostinės viešuoju transportu pasiūlo atsigaivinti šaltinio vandeniu. Šią ir kitą savaitę Žaliojo tilto, Spaudos rūmų, Europos aikštės ir kitose transporto stotelėse vilniečiams dalijami „Žalia giria“ vandens buteliukai. Stotelės pasirinktos neatsitiktinai – mat kas valandą jose viešojo transporto laukia vidutiniškai apie 1,5 tūkstančio žmonių.

„Vandens dalinimas – tik viena iš priemonių, kuria mes siekiame, kad Vilniuje keliaujantys autobusais ir troleibusais žmonės jaustųsi komfortabiliau. Savivaldybės įmonė „Susisiekimo paslaugos” rūpinasi keleiviais, nes kontrolierius ne vien baudas dalija, bet turi ir bendrauti su klientais, pagelbėti žmogui, kai reikia. Malonu matyti, kaip nustemba keleiviai vietoje prašymo pateikti vilniečio kortelę, gavę buteliuką šaltinio vandens“, – sakė Vilniaus vicemeras Linas Kvedaravičius, kartu su kontrolieriais šiandien dalinęs vandenį Europos aikštės stotelėje.

Nemokamai dalinamu šaltinio vandeniu labai džiaugėsi per šeštą dešimtį perkopusi vilnietė Marija ir gyrė besišypsančius kontrolierius. Vakar prieš pietus vanduo keleiviams dalintas Spaudos rūmų, Kalvarijų turgaus, Žaliojo tilto stotelėse, po pietų – Kalvarijų turgaus, Žaliojo tilto ir Vingio stotelėse. Vietos, kur bus dalijamas šaltinio vanduo dažnai keisis, stengiantis, kad karščiausiomis rugpjūčio dienomis kuo daugiau viešojo transporto keleivių galėtų atsigaivinti.

Vilniaus autobusuose ir troleibusuose įrengtos įvairios vėdinimo sistemos: orlaidės, stogo liukai, dirbtinė ventiliacija. Dažniausiai keleivius vežančios transporto priemonės turi kombinuotas sistemas – orlaides ir stogo liukus. Tose transporto priemonėse, kuriose nėra orlaidžių, salonai ventiliuojami per stogo liukus arba ant stogo įrengtų elektrinių ventiliatorių. Nors autobusai ir troleibusai yra vėdinami, tačiau ypač karštą vasaros mėnesį šių vėdinimo sistemų transporto priemonėms nepakanka.

„Ateityje mūsų laukia dar nemažai darbų, kad kondicionavimo problemos viešajame transporte nebeliktų. Džiugu, kad keleiviai kuo toliau, tuo labiau tampa supratingesni, nes važiavimas be bilieto nesumokėjus už paslaugas daro žalą mums visiems: tie pinigėliai, sumokami už važiavimą, leistų kuo greičiau sutvarkyti visą transporto sistemą ir siekti kokybės, kurios mes visi norime.” – su keleiviais kalbėjosi vicemeras.

Jau antrus metus viešojo transporto kontrolieriai siūlo atsigaivinti vandeniu, o šalčiausiu metu – karšta arbata. Pernai žiemą arbata buvo pavaišinti daugiau kaip 6000 vilniečių ir miesto svečių. Ši akcija tampa tradicine ir vyksta jau penkerius metus.
Pernai kontrolieriai viešojo transporto stotelėse išdalijo beveik 4500 buteliukų, šiemet planuoja išdalinti apie 8000 „Žalios girios“ buteliukų. Akcija tęsis tol, kol nepasitrauks karščiai.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt