Aplinkosauginio švietimo projektas: „Rūšiuoju atliekas – saugau gamtą“

Vilniaus miesto, Vilniaus, Švenčionių ir Šalčininkų rajonuose ikimokyklinio ir pradinio ugdymo įstaigose pradedamas įgyvendinti aplinkosauginio švietimo projektas „Rūšiuoju atliekas – saugau gamtą“.

Projekto metu mokyklose ir darželiuose bus skaitomos paskaitos apie visų buityje susidarančių atliekų rūšiavimą, rodomi animaciniai filmukai, iliustruojantys atliekų perdirbimo naudą.

Rugsėjo-lapkričio mėnesiais planuojama aplankyti 30 Vilniaus regiono mokyklų ir darželių. Paskaitėlių metu vaikams bus platinamos knygelės „Žaliųjų akinių paslaptis“, kuriose gausu praktinių užduočių, padedančių mokytis tinkamai rūšiuoti įvairias atliekas: pakuotės, elektros ir elektroninės įrangos, stambiąsias, „žaliąsias“ ir kitas, niekur nepriskirtas, atliekas. Moksleiviai ir darželinukai bus supažindinami su šiuo metu statomais mechaninio biologinio apdorojimo įrenginiais, sužinos, kodėl jie reikalingi ir koks jų veikimo principas. Tiek jaunieji Vilniaus regiono gyventojai, tiek jų tėveliai bus raginami buityje susidarančias atliekas rūšiuoti namuose, kad kuo mažiau atliekų keliautų į sąvartynus ir būtų saugoma gamta. Per edukacines pamokėles vaikai žaisdami mokysis rūšiuoti, dalyvaus viktorinoje „Ką sužinojau apie atliekų rūšiavimą?“.

Projektą vykdanti VšĮ Problemų sprendimo centras jau dabar kviečia norinčias dalyvauti projekte mokyklas ir darželius registruotis el. paštu psc@pscentras.lt arba tel. 8 603 38 430.

Projektas „Rūšiuoju atliekas – saugau gamtą“ Lietuvoje vykdomas nuo 2013 metų. Per tą laiką jame dalyvavo per 30 000 mažųjų šalies gyventojų, o dabar kaip rūšiuoti atliekas sužinos dar pusantro tūkstančio Vilniaus regiono vaikų.
Rėmėjas – Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt