Vilniaus meras išlydėjo dviratininkus į „Europos dviračių žygį 2015“ per 3 Baltijos valstybes

Šiandien Vilniaus meras Remigijaus Šimašius išlydėjo 8 dviratininkų mėgėjų grupę į „Europos dviračių žygį 2015“ per 3 Baltijos valstybes – nuo Vilniaus iki Talino. Minint Baltijos kelio metines, Europos Sąjungos institucijų dabartiniai ir buvę darbuotojai ir kitų ES šalių piliečiai, jau keletą metų organizuoja tradicinius dviračių žygius, skirtus europietiškumo idėjoms ir vertybėms palaikyti.

„Pradedate ilgą sudėtingą žygį, koks buvo ir pats Baltijos kelias. Tai buvo esminis lūžis, atvedęs mus visus prie vienos svarbiausių mūsų tūkstantmečio istorijoje laimėjimų. Jūsų palaikymas ir bendrystė yra pati geriausia solidarumo žinia, kurią nunešite nuo Vilniaus iki pat Talino. Gera žinoti, kad grėsmių akivaizdoje Baltijos šalys nėra vienišos“, – sakė meras Remigijus Šimašius ir pasidžiaugė, kad Vilniuje važiavimas dviračiais tampa mada, o šią savaitę galima drąsiai vadinti dviračių savaite.

Žygyje dalyvaujantis Europos Parlamento narys Michael Theurer (Liberalų ir demokratų aljanso už Europą frakcija), žygio organizatorius Dolf Plijter ir kiti dalyviai pristatė žygio dviračiais per 3 Baltijos valstybes idėją ir programą.

„Dviračių žygio idėja – išreikšti ES šalių piliečių paramą Baltijos šalims, esant nestabiliai saugumo situacijai regione. Taip paminėdami Baltijos kelio metines, norime parodyti šalių tarpusavio solidarumą ir bendruomeniškumą.“ – pasakojo buvęs Europos Komisijos darbuotojas ir žygio organizatorius Dolf Plijter.

Pasak Giuzeppe Mazzoni, žygeiviai tikisi, kad ši bendrystė suteiks Baltijos šalių gyventojams daugiau jėgų ir tikėjimo laisve.

Meras R. Šimašius padėkojo žygio dalyviams ir įteikė suvenyrų su Vilniaus miesto simbolika.

Dviračių žygio dalyviai, išlydėti nuo Vilniaus m. savivaldybės pastato, patraukė link Anykščių ir Biržų, toliau keliaus į Rygą, o kelionę užbaigs rugsėjo 4 dieną Taline. Žygį globoja Siim Kallas, buvęs Europos Komisijos viceprezidentas ir Estijos dviratininkų asociacijos prezidentas.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]