Dovana Vilniui – pirmieji Lietuvoje „šiukšliniai“ dviračių takuose

Atliekų tvarkymo bendrovė „VSA Vilnius“ Vilniaus miestui padovanojo olandišką atliekų tvarkymo naujovę – „šiukšlinius“. Sistema – tai lankas ir tinklas, į kurį ypač patogu išmesti turimą šiukšlę važiuojant dviračiu. Analogų Lietuvoje neturintys „šiukšliniai“ įrengti judriausiuose Vilniaus dviračių takuose – Neries krantinėje, Liubarto take ir Vingio parke.


„Vilnius aktyvus ir švarus miestas, kuriame gausu žalių zonų ir aktyviam poilsiui skirtų takų. Todėl labai džiaugiuosi, kad sostinėje veikianti bendrovė nusprendė padovanoti praktišką dovaną miestui. Tikiuosi, kad sostinės gyventojai įvertins šią patogią atliekų tvarkymo inovaciją, o aktyviai leisti laisvalaikį žaliame ir tvarkingame Vilniuje bus dar maloniau“, – teigia Vilniaus miesto vicemeras Linas Kvedaravičius.

„Vilniaus švara rūpinamės jau 70 metų, todėl ta proga nusprendėme miestui padovanoti naujovišką atliekų tvarkymo sistemą – „šiukšlinius“, kuri, tikimės, padės paversti sostinės gyventojų mylimus dviračių takus švaresnėmis ir tvarkingesnėmis vietomis poilsiui. Olandijoje sėkmingai naudojamą atliekų tvarkymo sistemą pasiūlėme vadinti „šiukšliniu“, nes jis savo principu lietuviams primena populiariausią sporto šaką – krepšinį. Manome, kad vilniečiai noriai demonstruos savo taiklumą, o jei pataikyti ir nepavyks, įsipareigojame atliekas surinkti ne tik iš pačių „šiukšlinių“, bet ir aplink juos esančioje zonoje“, – sako „VSA Vilnius“ direktorė Jurgita Petrauskienė.

Olandijos praktika rodo, kad iš lanko ir tinklo sudaryta sistema ne tik padeda sumažinti aplinkos šiukšlinimą dviratininkų ir automobilių maršrutų pakelėse, bet ir yra patogesnis būdas pravažiuojančiam srautui išmesti šiukšles nei įprastos šiukšlinės. Pirmųjų „šiukšlinių“ įrengimo vietos pasirinktos atsižvelgus į didžiausius dviratininkų ir aktyvaus poilsio mėgėjų srautus sostinėje – Vingio parke, Neries krantinėje ir Liubarto gatvės take.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt