Daugiau kaip 100 „Sostinės dienų“ renginių – jau kitą savaitgalį

Jau kitą savaitgalį (rugsėjo 4-6 dienomis) Vilniuje vyks didžiausia tradicinė miesto šventė – „Sostinės dienos“. 21 kartą organizuojamas renginys pasklis po sostinės gatves, skverus ir aikštes ir kvies visą savaitgalį mėgautis nemokamais išskirtiniais koncertais ir menų projektais.

„Noriu pakviesti vilniečius ir kitus Lietuvos gyventojus į „Sostinė dienas“ pajusti, ką reiškia šurmuliuojantis ir gyvas miestas. Tai bus išties didžiulis ir smagus įvykis Vilniuje. Mūsų tikslas, kad vilniečiai ir miesto svečiai jaustųsi laukiami šioje šventėje. Kadangi Vilnius – daugiatautis miestas, pirmą kartą renginio programa bus pateikta keturiomis – lietuvių, anglų, lenkų ir rusų kalbomis“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pagrindinis šventės traukos centras – „dūzgiantis” Gedimino prospektas – nusidrieks nuo Katedros iki Lukiškių aikštės ir džiugins gausybe kultūrinių renginių. Pirmoji prospekto atkarpa „Menų ir muzikos gatvė“ kvies į garsių atlikėjų koncertus, vizualaus meno parodas, interaktyvius spektaklius, autorinių menininkų darbų ekspozicijas. Svarbiausia “Dūzgiančio prospekto” naujiena – pačioje V. Kudirkos aikštėje įsikursiantis „Dizaino skveras“.

„Skvere rankų darbo kūrinius ir kolekcijas pristatys daugiau nei pusšimtis ryškiausių lietuvių drabužių dizainerių, juvelyrų, aksesuarų kūrėjų. Tad kiekvienas čia užsukęs turės galimybę susipažinti ir pabendrauti su žymiausiais Lietuvių dizaineriais ir jų darbais. Tikiu, kad kiekvienas čia apsilankęs tikrai ras kuo papildyti savo drabužinę, papuošalų dėžutę ar namų interjerą“, – žadėjo „Dizaino skvero“ koordinatorė Erika Kielė.

Gedimino prospektas prie Lukiškių aikštės lauks vaikų, jaunimo ir gausybės šeimų su atžalomis. Šioje teritorijoje, pavadintoje „Dangaus linksmybės“, įsikurs įvairiausios atrakcijos ir žaidimai, kurie nepaliks abejingų nei pačių mažiausių, nei paauglių.
„Pirmą kartą Lukiškių aikštėje ir šalia Gedimino prospekto rengiame skraidančių objektų ekspoziciją. Tai bus dideli oro balionai, sklandytuvai, parasparniai. Vaikai galės ne tik jais pasigrožėti, bet ir pakilus į 30 m aukštį pamatyti Vilnių iš paukščio skrydžio“, – pasakojo „Vilniaus festivalių“ vadovas Remigijus Merkelys.

Toliau prospekte nutiestas „Gardžių lauktuvių kelias“ vilios paskanauti kulinarinių gardėsių: ypatingai ruoštų sraigių, vietoje rūkomos mėsos ir žuvies, naminių ledų, ar rankų darbo ledinukų.

Prospekto atkarpoje nuo A. Jakšto gatvės iki Lukiškių aikštės tvyros šviežiai išleistų knygų kvapas ir lauks literatūrinio žodžio mylėtojų, smalsių skaitytojų. Čia įsikūrusioje „Knygų alėjoje“ jie galės pasigalynėti su žodžio meistrais ir gauti dovanų literatūros autoritetų išraitytą dedikaciją ar autografą.

Specialiai įrengtose trijose muzikinėse scenose prie Kudirkos ir Lukiškių aikščių bei prie Nacionalinio dramos teatro skambės „auksiniai“ Lietuvos atlikėjų Giedrės Kilčiauskienės, Edgaro Lubio, Sashos Song, Girmantės, Šorenos balsai, mėgstamiausių grupių „Colours of Bubbles“, „Soul Moustache“, „Baltasis kiras“, „jama&W“, „Kamanių šilelis“ pasirodymai, garsių aktorių ir bardų Andriaus Bialobžeskio, Giedriaus Arbačiausko, Mindaugo Briedžio, Gyčio Ambrazevičiaus ir grupės, Andriaus Zalieskos-Zalos magija, o linksmų plaučių grupės „Antikvariniai Kašpirovskio dantys“, „Neteisėtai padaryti“, „The Mood Sellers Band“, „Baltic Balkan“ privers ne tik šypsotis, bet ir pamiklinti kojas. Muzikos atlikėjų ir aktorių gretas šiemet papildys įvairių stilių – nuo senovinių iki gatvės – šokių pasirodymai bei rudens, žiemos sezono madų pristatymai.

Rugsėjo 5 d., šeštadienį stabtelėti prie Vilniaus centrinio pašto esančio LP EXPRESS 24 terminalo „dūzgiančiame“ Gedimino prospekte pakvies Lietuvos paštas. Čia bus galima savo draugams ir artimiesiems į visus šalyje veikiančius LP EXPRESS 24 siuntų savitarnos terminalus nemokamai išsiųsti šventės metu įsigytus suvenyrus ir dovanas. Per „Sostinės dienas“ siuntos keliaus LP EXPRESS greičiu!

Katedros aikštėje žiūrovų lauks didieji „Sostinės dienų“ koncertai – tarptautinių festivalių scenas užkariavęs elektro-pop ketvertas „When Saints Go Machine“ iš Danijos, uždegančiais muzikiniais šou pagarsėjusi funk, disco ir house grupė „Kraak&Smaak“ iš Olandijos bei šiandieninės Lietuvos scenos pažibos – Leon Somov & Jazzu, Alina Orlova, „Garbanotas bosistas“.

„Yra trys dalykai dėl ko man patinka „Sostinės dienos“: pirma – per kultūrą ir muziką yra vienijami žmonės, antra – tai vyksta mano mylimiausiame mieste pasaulyje – Vilniuje, ir trečia – tai prieinama kiekvienam. Aš labai džiaugiuosi, kad mes galime uždarymo koncertu pasveikinti miestą ir ateinantį sezoną“ – džiaugėsi atlikėja Justė Arlauskaitė – Jazzu.

Visi „Sostinės dienų 2015“ renginiai nemokami, daugiau informacijos www.sostinesdienos.lt

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt