16-oji akcija „Apsaugok mane“: paženklinta daugiau nei 240 prie mokyklų esančių perėjų

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybė kartu su didžiausia šalies ne gyvybės draudimo bendrove „Lietuvos draudimas“ ir Vilniaus apskrities vyriausiuoju policijos komisariatu paskelbė apie 16-tą kartą organizuojamos moksleivių saugumo keliuose iniciatyvos „Apsaugok mane“ pradžią. Šiemet siekiama atkreipti vairuotojų ir kitų eismo dalyvių dėmesį, kad vaikai eismą mato kitaip, tad vairuotojai turi būti dvigubai atsargesni – už save ir už pėstįjį vaiką.

„Savivaldybės darbuotojai šiemet labai pasistengė, kad visi – ne tik mažieji eismo dalyviai, sostinės sankryžose jaustųsi saugūs, o perėjose – labiau matomi. Tikiu, kad kartu su socialiai atsakingu verslu, pareigūnais, tėvais galėsime pasiekti, kad tragiškų atsitikimų Vilniaus keliuose skaičius būtų lygus nuliui. Neseniai pristatėme naujovę, kuri leis sumažinti kamščius ir eismo įvykių skaičių mieste – geltonas sankryžas. O Vilniaus viešuoju transportu vaikai galės važiuoti ne tik saugiau, bet ir pigiau – spaudos platinimo vietose jau pasirodė Pradinuko bilietas“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Ruošiantis suintensyvėjusiam eismui rugsėjį, sostinės savivaldybė „Apsaugok mane“ ženklu paženklino daugiau nei 240 prie mokyklų esančių pėsčiųjų perėjų (prie jų nupiešti 677 akcijos ženklo trikampiai), taip pat suformavo 23 iškiliąsias pėsčiųjų perėjas, 17-oje vietų įrengė kryptinį perėjos apšvietimą, 11-oje perėjų – greičių mažinimo kalnelius, 9-iose – saugumo saleles. Prieš rugsėjo 1-ąją taip pat įrengti 132 geltoni skydai pėsčiųjų perėjose, 32 geltoni mirksintys žibintai, 171 įspėjamasis stulpelis bei du greičio rodymo ženklai. Artėjant tamsiajam metų periodui, Vilniaus m. savivaldybė sostinės moksleiviams taip pat išdalins 3 tūkst. atšvaitų.

Tradiciškai „Lietuvos draudimas“ nemokamai apdraudė visus Lietuvos moksleivius: jiems draudimo apsauga galios visą rugsėjo mėnesį, visą parą, visoje Lietuvos teritorijoje, jei apdraustasis patektų į eismo įvykį keliaudamas pėsčiomis ar važiuodamas dviračiu. Draudimo suma vienam vaikui šiemet sieks 5 tūkst. eurų – 14 proc. daugiau nei praėjusiais metais.

Saugaus eismo pamokas moksleiviams vedanti Kelių policijos valdybos vyr. specialistė Aistė Dijokaitė akcijos „Apsaugok mane“ atidaryme susirinkusiems pademonstravo eksperimentą su nevirtu kiaušiniu, kurio tikslas – parodyti kaip svarbu mažajam dviratininkui nepamiršti užsegti šalmo. Policijos pareigūnei talkino Vilniaus meras R. Šimašius ir trys aštuonmečiai pagalbininkai – Sofija, Martynas ir Augustė. Eksperimentas įtikino – šalmas turėtų būti dėvimas ne tik dėl taisyklių reikalavimo, bet visada – dėl pačių vaikų saugumo.

Šiemet daug dėmesio skiriama ir vaikų švietimui: „Lietuvos draudimas“ ne tik nemokamai apdraus visus moksleivius, bet ir padovanos visoms Vilniaus pradinėms klasėms moksleiviams pritaikytas kelių eismo taisyklių knygeles bei surengs saugaus eismo pamokas. Iš viso bus padovanota daugiau nei 1 tūkst. šių knygų. Iki spalio pabaigos policijos atstovai ves saugaus eismo pamokas norinčių Vilniaus mokyklų pradinių klasių mokiniams. Taip saugaus elgesio kelyje pagrindai papildomai bus suteikti daugiau nei 2 tūkst. pradinukų.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]