Daugiakultūrio Vilniaus meras sveikino rusų, lenkų, žydų, lietuvių moksleivius Rugsėjo pirmosios proga

{end_header}

Rugsėjo pirmąją Vilniaus meras Remigijus Šimašius pasveikino daugiau kaip 63 000 moksleivių, po vasaros susirinkusių į valstybines ir privačias mokyklas. Daugiataučio miesto meras šiandien apsilankė rusų, žydų, lietuvių ir lenkų mokyklose, kur pasveikino bendruomenes Mokslo ir žinių dienos proga.


„Rugsėjo 1-oji – gera proga atsakyti sau, kodėl mes vertiname mokyklą. Tikrai ne vien dėl to, kad moksleiviai čia semiasi žinių, bet ir dėl to, kad ir mokytojai, ir mokiniai čia turi galimybę augti, kad mokykla yra atvira, tobulėjanti ir aktyvi bendruomenės ašis. Kviečiu burti būtent tokią mokyklą – atvirą visiems, tiek tėvų iniciatyvoms, tiek moksleivių idėjoms, kuri nebijotų išsiskirti iš kitų. Moksleiviams linkiu džiaugsmo sutikti Mokytojų iš didžiosios raidės, o Mokytojams linkiu tokiais būti.” – sakė Vilniaus meras R. Šimašius.


Rugsėjo pirmosios rytą užsukęs į daugiakultūrę „Juventos” gimnaziją, kurioje mokoma rusų kalba, miesto vadovas dalyvavo šventiniame mokytojų ir mokyklos vadovų pasitarime, kuriame palinkėjo tvirtos, draugiškos, vieningos bendruomenės, palaikančios ryšius su kitomis mokyklomis. Įteikęs gėlių puokštę, Vilniaus meras taip pat gavo dovaną – „Pilietiškumo pamokos”, kurią šioje mokykloje vedė prieš pusmetį, vaizdo įrašą.


„Žydų išmintis sako: žmogus be mokslo – kaip paukštis be sparnų” – tokiais žodžiais Mokslo ir žinių dieną pasitiko Šolomo Aleichemo ORT gimanzistai, dar dažais tebekvepiančiame, moderniai rekonstruotame pastate Žvėryno mikrorajone, kur pasitikti Rugsėjį atvyko net ir buvę mokyklos abiturientai.


„Sveikinu su pirma Rugsėjo pirmąja naujoje gražioje mokykloje. Ji tikrai to verta. Būna mokyklų kurios iš išorės gražios, o viduje nebūtinai viskas gerai. Būna tokių, kur viduj viskas gerai, bet iš išorės ne viskas puiku. Džiaugiuosi, kad išorė pasivijo vidų,“ – juokavo meras R. Šimašius, sveikindamas 25 metus šiemet švęsiančią žydų mokyklos bendruomenę.


Jei Šolomo Aleichemo gimnazistams tai buvo pirmasis rugsėjis, tai Antano Vienuolio progimnazija šiandien pasitiko jau 100-ąjį rugsėjį. Tapusi progimnazija, šiandien mokykla atvertė naują puslapį – pristatė naują pačių susikurtą progimnazijos himną. Pūsdami muilo burbulus, leisdami į orą norų balionus, šoko, dainavo ir garsiais plojimais žadino progimnaziją po ilgos vasaros.
„Linkiu visiems – mokiniams, tėvams, pedagogams, mokyklų vadovams – niekada neprarasti smalsumo mokytis, atkaklumo tobulėti ir neužmirškite būti laimingi!” – sveikino Antano Vienuolio progimnazijos bendruomenę meras.


Vilniaus meras šiandien įteikė Pirmoko pasus dviems dešimtims pirmokų bei linkėjo puikių mokslo metų ir Juzefo Ignacijaus Kraševskio gimnazistams Naujojoje Vilnioje.

Vilniaus universiteto studijų metų pradžios šventėje meras pasveikino ir studentus.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt