Su taikos misija per 12 metų numynęs 60 tūkst. km, aplankęs 70 pasaulio šalių, vengras atvyko į Vilnių

Šiandien Vilniaus miesto savivaldybės Administracijos direktoriaus pavaduotojas Rokas Uscila pasitiko vengrų dviratininką Józsefą Zelei, sportininką lydėjo Vengrijos ambasados Pirmoji sekretorė p. Zsófia Nogradi-Barkaszi.

Dviratininkas, per 12 metų numynęs apie 60 tūkst. km, apsilankęs 4 žemynuose ir 70 šalių, vakar atvyko į Vilnių. Vengro kelionių misija – lankyti įvairias pasaulio šalis ir skleisti taikos idėją.

“Mano tėvas žuvo 1-ojo pasaulinio karo metais. Jis palaidotas mano gimtojoje Vengrijoje. Todėl kilo tokia idėja – keliauti po įvairias pasaulio šalis, lankyti 1-ojo pasaulinio karo aukų kapus, taip pat rinkti įrašus savo knygoje, kurią visur vežiojuosi. Joje aplankytų šalių atstovai savo kalba palieka įrašą”, – sako dviratininkas.

Šiandien drauge su Vengrijos ambasadoriumi svečias aplankys 1-ojo pasaulinio karo aukų kapinaites, esančias Vingio parke, šalia M. K. Čiurlionio gatvės.

“Įspūdinga kelionė, prasminga misija. Smagu sutikti tokius entuziastingus žmones, ryžtingai ir atkakliai įgyvendinančius savo idėjas. Vilniaus meras žino apie jūsų kilnų tikslą, sveikina jus ir siunčia širdingiauisu linkėjimus, linki gerų, prasmingų kelionių”, – sakė R. Uscila.

Svečias pažymėjo, kad Vilnius jam labai patinka, kaip ir visa Lietuva, taip pat jis atkreipė dėmesį, kad Lietuvos sotinėje verd aktyvus ir turtingas kultūrinis gyvenimas iki pat vėlaus vakaro. Jis čia yra buvęs prieš dešimtmetį tai, pasak jo, sunku miestą ir beatpažinti – kaip labai jis pasikeitė į gerąją pusę.

Józsefas Zelei turi šeimą, dvi dukras, dirba turizmo agentūros vadybininku, šiuo metu gyvena Austrijos sostinėje Vienoje.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt