Nuo rugsėjo privačiuose ir valstybiniuose sostinės darželiuose sukurta apie 2 200 naujų vietų

Vilniaus rotušėje šiandien vyko šventinis lopšelių-darželių vadovų pasitarimas. Pasikalbėti su miesto meru Remigijumi Šimašiumi apie ikimokyklinio ugdymo aktualijas ir naujaisiais mokslo metais laukiančius iššūkius į Rotušę susirinko apie 140 savivaldybės darželių vadovų. Meras pasidžiaugė, kad keturių žingsnių programa veikia: pavyko sumažinti eilę į valstybinius darželius nuo 7 tūkst. iki 4,8 tūkst., nuo rugsėjo privačiuose ir valstybiniuose darželiuose sukurta apie 2 200 naujų vietų.

„Sveikinu su naujais iššūkiais ir darbais. Rugsėjį pasitinkame turėdami neišspręstų problemų – kaip sutalpinti visus norinčius patekti į Vilniaus darželius, bet tai sprendžiama ir darželio vietų klausimai nebus palikti savieigai. Nuoširdžiai dėkoju už jūsų valią ir užsidegimą dirbti iš širdies. Kviečiu burti tokį darželį, kuris dirbtų labiau įsiklausydamas į vaikų ir tėvų poreikius, kad vaikai būtų laimingi ir ugdymo įstaigoje ruoštųsi šiuolaikiniam gyvenimui. Stengsimės, kad galėtumėt mokytis vieni iš kitų ir ne tik iš valstybinių darželių. Tikiuosi kūrybiškumo proveržio, kad darželiai taps atviresni, skaidresni ir nebus panašūs vienas į kitą, vis labiau stengsis atrasti savitą veidą. Linkiu tvirto stuburo ir kantrybės.“ – darželių vadovams savo lūkesčius išsakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Meras įteikė padėkas lopšelio-darželio „Riešutėlis“ direktorei Irinai Bušauskienei, lopšelio-darželio „Želmenėliai“ direktorei Ritai Juozapaitienei, lopšelio-darželio „Boružėlė“ direktorei Angelei Kučinskienei ir lopšelio-darželio „Rasa“ direktorei Alvidai Nirkovai – už ilgametį nuoširdų vadybinį darbą, ugdant jaunuosius vilniečius. Darželių ir miesto vadovams koncertavo Vilniaus chorinio dainavimo mokyklos „Liepaitės“ jaunių choras.

Pasitarime su darželių vadovais taip pat dalyvavęs mero pavaduotojas Valdas Benkunskas, pastaraisiais mėnesiais apsilankęs ne viename sostinės darželyje ir susipažinęs su situacija juose, atkreipė dėmesį, kokia skirtinga savo dydžiu ir vaikų skaičiumi panašių darželių aplinka, techninė būklė. Anot jo, labai svarbu, kiek stengiasi ir kaip geba tvarkytis pats vadovas, todėl V. Benkunskas kvietė visus dalytis geraisiais pavyzdžiais ir mokytis vieniems iš kitų. Vicemeras skatino į savivaldybę žvelgti kaip į partnerę ir pagalbininkę. Tinkamas grįžtamasis ryšys iš darželių ir tarpusavio įsiklausymas bei bendradarbiavimas yra labai svarbu, siekiant užtikrinti ugdymo kokybę.

Siekdama ir toliau mažinti vietų trūkumą valstybiniuose darželiuose, savivaldybė pritrauks privačias iniciatyvas bei atidarys naujus savivaldybės darželius ir veikiančių darželių naujas grupes.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]