Artėjančiame Vilniaus sporto festivalyje – didžiausia šalyje Sporto mugė

Pirmąjį spalio savaitgalį Vilniuje vyks sporto festivalis ir didžiausia šalyje Sporto mugė. Joje sporto organizacijos, centrai, mokyklos, klubai, pristatys savo užsiėmimus, paslaugas, kainodarą, specialius pasiūlymus, kvies į nemokamas pažintines pamokas, rengs parodomąsias varžybas. Sostinės moksleiviai ir darželinukai turės puikią progą pasirinkti, ką veikti laisvalaikiu, iš arti pamatyti Lietuvos ir užsienio sporto žvaigždes.

Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“ vyksiančiame renginyje visi galės susipažinti su įvairiomis sporto šakomis, pabendrauti su žinomais sportininkais, treneriais. Mugėje veiks sporto prekių ir įrangos paroda.

„Festivalį specialiai rengiame spalio pradžioje, kai vaikai jau susidėlioję pamokų tvarkaraščius, dienotvarkes, po atostogų apsipratę mokykloje“ – sako festivalio organizatorės viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktorius Mantas Paulauskas.

Tarp Sporto mugės dalyvių bus Lietuvos vaikų ir jaunimo centras, kasmet pritraukiantis apie 4 tūkst. lankytojų.

„Stengiamės dalyvauti ir pristatyti savo veiklą įvairiose mugėse. Vienas mūsų centro privalumų – baseinas, tačiau vaikai gali ne tik mokytis plaukti. Siūlome stalo teniso, šachmatų, vandens aerobikos, dziudo-sambo, kūno dizaino, fechtavimo ir koncertinės gimnastikos užsiėmimus. Mūsų centre šešerių metų sulaukę vaikai gali lankyti ir jogos užsiėmimus, susietus su pasakomis, – sako Lietuvos vaikų ir jaunimo centro Sveikatingumo skyriaus vadovės pareigas laikinai einanti Vaida Mockevičienė. – Norime atkreipti tėvelių dėmesį, kad vaikai, lankydami įvairius užsiėmimus, tampa savarankiškesni, kūrybingesni ir labiau pasitikintys.“

Renginyje bus galima sutikti ir prieš metus įkurtos “Hockey Punks Academy” vaikų ledo ritulio akademijos atstovus.

“Šiuo metu mūsų akademijoje treniruojasi 60 vaikų, bet norime, kad jų ateitų dar daugiau. Kviesime 4-9 metų vaikus, duosime aprangą visam sezonui, – sako Lietuvos vyrų ledo ritulio rinktinės kapitonas ir vienas “Hockey Punks Academy” vaikų ledo ritulio akademijos įkurėjų Mindaugas Kieras.

Mugėje save pristatys ir gatvės šokių studija “G House”. „Kviečiame išmokti gatvės šokių vaikus ir paauglius nuo 6 iki 17 metų, taip pat ir suaugusius. Mūsų studijos nariai dalyvauja gatvės šokių kovose, konkursuose, čempionatuose, stovyklose. Šiemet bursime ir mažųjų grupę. 6-7 metų vaikams taikysime mažesnį mokestį,” – pasakoja penktus metus gyvuojančios gatvės šokių studijos vadovė Gaudrė Kazlauskaitė.

Anot Vilniaus sporto festivalį rengiančios viešosios įstaigos „Sveikas miestas“ direktoriaus M. Paulausko, pagrindinis mugės tikslas – padėti žmonėms susirasti sporto klubą, o sporto klubams – naujų lankytojų.

Penktą kartą vyksianti Sporto klubų mugė kasmet sulaukia puikių atsiliepimų. „Šis renginys, reikalingas miestui. Man, kaip tėvui, mugė yra puiki galimybė sužinoti, kokie sporto klubai, galintys priimti vaikus, yra įsikūrę mano rajone. Daugelis vaikų tiksliai nežino, kokius užsiėmimus pasirinkti, todėl mugės metu verta susirinkti penkių ar šešių klubų kontaktinius duomenis. Jei vaikui nepatiks, tėvai galės vesti savo atžalą į kitą klubą, nereikės laukti kitų metų, – pabrėžė M. Paulauskas.

Pernai mugėje prisistatė apie 150 sporto federacijų, klubų, mokyklų, o šiemet tikimasi sulaukti dar daugiau dalyvių.

Penktasis Vilniaus sporto festivalis vyks spalio 3-4 dienomis. Pernai jame apsilankė apie 15 tūkst. žmonių.

Kaip ir kasmet, festivalis lankytojus vilios renginių gausa. Čia vyks ne tik sporto mugė, bet ir sporto prekių ir įrangos paroda, sporto ir sveikatingumo konferencija, K-1 kovų mėgėjų pasaulio čempionatas, bus įrengtos „Reebok“ ir „My Hero“ treniruočių erdvės.

Festivalio metu vyks „Savickas Classic“ turnyras, kurio metu kartu su Lietuvos galiūnų federacija bus surengtas pasaulio galiūnų Čempionų lygos pusfinalio etapas, pasaulio rasto kėlimo, Europos galiūnų mėgėjų čempionatas, vyks jėgos trikovės, gatvės gimnastikos, kultūrizmo ir kt. varžybos.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt