Didžiausiame bėgimo renginyje – 15 000 bėgikų, 17 pramogų stotelių ir tiesioginė renginio transliacija

Šiais metais „Danske Bank Vilniaus maratono“ organizatoriai ruošiasi rekordiniam dalyvių skaičiui. Rugsėjo 13 d. „Danske Bank Vilniaus maratone“ jėgas galės išbandyti ne tik patyrę bėgikai ar pradedantieji, bet ir vaikai bei šiaurietiško ėjimo entuziastai. Bėgikus kartu su sirgaliais bėgti motyvuos muzikinės grupės ir DJ net septyniolikoje stotelių, o visi norintys bėgimą tiesiogiai galės stebėti LRT.lt žinių portale.

„Džiaugiuosi, kad šiemet prie starto linijos stos ir Vilniaus centro gatves sekmadienį užplūs beveik 15 tūkstančių bėgimo entuziastų. Tai tik patvirtina, kad Vilnius yra sportui neabejingas miestas, kurio gyventojai ir svečiai pirmenybę teikia sveikatai. Svarbu ir tai, kad „Danske Bank“ Vilniaus maratonas kiekvienais metais sutraukia vis daugiau dalyvių ir iš užsienio, tad netrukus, išaugęs miesto maratono marškinėlius, tikiu, ras savo vietą ir tarptautinėje sporto arenoje. Pasinaudodamas proga, dėkoju ir renginio globėjams bei organizatoriams, kurių bendrų pastangų su miestu dėka turime puikų renginį. Tad kviečiu visus dalyvauti, o kas dar nespėjo registruotis – skubėti tai padaryti“, – „Danske Bank“ Vilniaus maratono spaudos konferencijoje kalbėjo mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Pasak VšĮ „Tarptautinis maratonas“ direktoriaus Dariaus Mikulio, šiais metais maratone nemažai technologinių naujovių: į „Danske Bank Vilniaus maratoną“ atvyksta profesionali filmavimo komanda iš Šveicarijos IREWIND. Pirmą kartą kiekviename laiko matavimo punkte ties 5, 10, 15 ir 20 km, starto ir finišo linijose bus pastatytos vaizdo kameros, kurios maratono trasoje fiksuos kiekvieną dalyvį. Po renginio bėgikai galės surasti vaizdo medžiagą skirtinguose distancijos etapuose. Tai pat ryšio tiekėjai „Teo” ir „Omnitel” užtikrins tiesioginę vaizdo transliaciją LRT.lt žinių portale. „Magne B6. 10 km“ bėgimo metu Vlada Musvydaitė, lydima operatoriaus, tiesiogiai 15min.lt žinių portale dalinsis įspūdžiais iš bėgimo trasos“.

Pirmą kartą visos renginio nuotraukos atsidurs fotobazėje internete adresu vilniusmarathon.sportfoto.com. Kiekvienas bėgikas pagal vardą, pavardę ar dalyvio numerį galės surasti savo nuotraukas. Tam trasoje dirbs 8 profesionalūs fotografai. Kaip ir pernai, po bėgimo dalyviai kviečiami nemokamai atsigaivinti ar nusiprausti „Hansgrohe“ duše-sunkvežimyje, kuris stovės ant šaligatvio ties Gedimino prospekto ir T. Vrublevskio gatvės sankryža.

Iki rugsėjo 10 dienos į „Danske Bank Vilniaus maratoną“ užsiregistravo 12 000 bėgikų – 20 proc. daugiau negu pernai. Užsienio dalyvių skaičius šiais metais taip pat dvigubai didesnis: nuo 548 pakilo iki 1000. Jau paruošti 15 900 dalyvių numerių, pagaminta 15 000 medalių, kurie šiais metais atkeliauja iš Pietų Afrikos Respublikos. Ten įsikūrusi įmonė „1000 km promotions“ nuo 1996 m. medalius gamina pasaulinio lygio sporto renginiams. Skaičiuojama, kad dalyviams bus išdalinta 16 500 buteliukų vandens, apie 400 kg bananų ir 400 kg apelsinų, renginyje dirbs 550 savanorių, gros 17 muzikos grupių ir DJ. Informuoti apie „Danske Bank Vilniaus maratoną“ atvyksta žurnalistai iš Vokietijos, Norvegijos, Lenkijos.

Sirgalių zonose – muzikos grupės, DJ ir žaidimai

Apie „Danske Bank Vilniaus maratono“ startą paskelbs muzikinė grupė iš Prancūzijos „Badaue“. Po galingo starto Katedros aikštėje, grupė batucada būgnus muš „Danske Bank“ sirgalių zonoje prie įėjimo į Bernardinų sodą.

Nike visus „Danske Bank Vilniaus maratono“ dalyvius kvies peržengti savo galimybes ir atrasti maksimalų greitį NIKE ZOOM 500 metrų atkarpoje. Tai speciali greičio atkarpa 42, 21 ir 10 km distancijų trasoje, kurią greičiausiai įveikę trys dalyviai (vyrai ir moterys) bus apdovanoti NIKE bėgimo bateliais.

Tradiciškai išbandyti savo komandos tvirtumą bus galima „Lietuvos pašto estafetėje”, kurioje azarto ir geros nuotaikos tikrai nepritrūks. Stebėti „Danske Bank Vilniaus maratono“ startą ir pasitikti finišuojančius bėgikus Lietuvos paštas kviečia į specialią sirgalių zoną Odminių skvere.

Ne tik spartų internetą, bet ir išmanias pramogas sirgaliams pasiūlys „Teo“. Visi užsukę į „Teo“ palapinę galės ne tik stebėti tiesioginę bėgimo transliaciją ir sekti svarbiausią informaciją, bet ir palenktyniauti „Sphero“ robutukais, pašokti žingsniamačių diskotekoje, išbandyti ir laimėti elektrinį vienaratį ar išmaniuosius žingsniamačius.

Pirmuosiuose kilometruose prie Žaliojo tilto gros ekvadorietis DJ Fabian, Upės gatvėje, prie Baltojo tilto, lauks instrumentalistai „Strings of Earth“, šalia Vingio parko muziką miksuos DJ Mantaipatinka, o Vingio parko estradoje daug judesio garantuos Zumba Dance ir Capoeira Lietuva. Bėgančius A. Goštauto gatve būgnų ritmais pasitiks „Samba Vilnius“, Lukiškių aikštėje – DJ Justinez. „Drum Fever“ gros šalia Centrinio knygyno įkurtoje „Teo“ sirgalių zonoje, o šalia Radvilų rūmų, Vilniaus gatvėje, sirgalius šokti kvies „Sweetsalt“. „Sorainen“ sirgalių zonoje šalia šv. Kotrynos bažnyčios bėgikus motyvuos „Mood Sellers“. Vokiečių gatvėje, „Baltic Amadeus“ ir Vaikų ligoninės paramos fondo zonoje, įsikurs „Netikėti svečiai“, visai šalia jų – Rotušės aikštėje – gros LRT Opus. Įveikusius Subačiaus gatvės kalną, pasitiks „Afrikos būgnai“, o šiek tiek toliau lauks „Samba de Riga“ ir „Vichy“ atgaiva. Prie Užupio angelo skambės „Meu Som“ bosanova melodijos, o prie karaliaus Mindaugo tilto muzikuos „8 Levitate“ ir „Baltasis Kiras“.

Organizatoriai taip pat primena, kad rugsėjo 13 d. Vilniaus mieste bus ribojamas eismas. Detalią informaciją galima rasti „Danske Bank Vilniaus maratono“ interneto svetainėje: