Vilniečiai skatinami rinktis alternatyvius keliavimo būdus

Šių metų rugsėjo 16-22 dienomis Vilniuje vyks Europos Komisijos inicijuota kasmetinė Judumo savaitė. Jau keturioliktus metus iš eilės Vilniaus miesto savivaldybė kartu su SĮ „Susisiekimo paslaugos“ ir VšĮ „Sveikas miestas“ kvies visus vilniečius ir miesto svečius atrasti vis daugiau alternatyvių būdų judėti mieste.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius kreipėsi į įmones ir jų darbuotojus, kviesdamas prisijungti prie sostinėje vyksiančių programos renginių bei naujos tradicijos – alternatyviai judėti mieste – kūrimo.

„Atsakingai renkantis judumo priemones galima sutaupyti pinigų, pagerinti savo sveikatą ir mažinti oro taršą bei triukšmą mieste. Viskas, ko reikia šiam tikslui įgyvendinti – kiekvienam iš mūsų išbandyti kažką naujo“, – teigia Vilniaus miesto meras R. Šimašius.

Pasak SĮ „Susisiekimo paslaugos“ l. e. p. direktorės Modestos Gusarovienės, automobilį iškeisti į kitas transporto priemones – kaip niekad lengva ir paprasta. Tai padaryti leidžia skirtingos transporto rūšys ir jų suteikiami privalumai.

„Keliaudamas viešuoju transportu ne tik sutaupai pinigų, bet ir laiko. Be to, net 40 dviračių nuomos punktų visame Vilniaus mieste leis be vargo nukeliauti iš taško A į tašką B bet kuriuo paros metu. Tuo tarpu savaitgalį galima drąsiai palikti automobilį namie – penktadienio ir šeštadienio naktimis kursuoja naktiniai autobusai, kuriais nesunku pasiekti kone visus Vilniaus miegamuosius rajonus“, – teigia M. Gusarovienė.

Judumo savaitės metu vilniečiams bus padedama geriau susiplanuoti kasdienes keliones, o dviratininkai sulauks Aplinkos ministerijos dovanėlių. Tuo tarpu rugsėjo 22 d. Vilniaus gatvėje veiks netikėta viešoji erdvė – vienai dienai uždarytose automobilių stovėjimo vietose praeivių lauks žaidimai, pramogos, paskaitos apie saugumą ir judrūs užsiėmimai.

Tiek visos Judumo savaitės metu, tiek ir kiekvieną dieną vilniečiai ir miesto svečiai skatinami išmaniai planuoti savo keliones į darbą, mokslus ar laisvalaikio vietas. Tai lengva padaryti naudojantis programėle „m.Ticket“ ar apsilankius internetinėje svetainėje vilniustransport.lt.

Judumo savaitės metu neliks užmiršti ir verslo atstovai. Be to, rugsėjo 22 d., Tarptautinę dieną be automobilio, SĮ „Susisiekimo paslaugos“ specialiu prizu apdovanos įmonę, aktyviausiai raginusią savo darbuotojus į darbą vykti ne automobiliu. Aktyviausios įmonės darbuotojų laukia smagi laisvalaikio pramoga – pasivažinėjimas istoriniu troleibusu.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt