Ralph Velasco: Vilnius – tai fotografo svajonė!

Šią savaitę Vilniuje vieši pasaulyje garsus kelionių fotografas Ralph Velasco. Jo nuotraukos, pasirodžiusios internete ir spausdintuose kataloguose, sulaukė daugybės apdovanojimų, taip pat buvo pristatytos JAV spaudoje, televizijoje, asmeninių parodų metu. Praėjusiais metais fotografas buvo paskelbtas tarp 100 geriausių kelionių fotografų pasaulyje ir išrinktas vienu iš 10 geriausių kelionių fotografų pasaulio tinklaraščiuose.

Pirmą kartą fotografas lankėsi Lietuvoje pavasarį, o antrosios savo viešnagės metu Ralph Velasco planuoja aktyviau pažinti gražiausias Vilniaus bei apylinkių vietas, pasidalinti savo įspūdžiais ir kartu pristatyti miestą, kaip naują turizmo kryptį kelionių fotografijos mėgėjams.

Pokalbis su Vilniaus turizmo informacijos centro atstovais:

  • Mums labai malonu Jus matyti čia ir dėkojame, kad sutinkate pasidalinti savo įspūdžiais. Kaip jaučiatės Vilniuje? Ar galite palyginti abi savo keliones?

Turiu pasakyti, kad čia jaučiuosi tikrai puikiai, kaip namuose. Tai nuostabus miestas, kuris turi labai daug ką pasiūlyti. Lankydamasis čia pirmą kartą, buvau pasirinkęs viešbutį Senamiestyje ir patyriau didžiulį malonumą leisdamas laiką kultūriniame centre, pačioje miesto širdyje. Šios kelionės metu nusprendžiau pasirinkti butą jau už Senamiesčio ribų, kad galėčiau iš tiesų pajusti vietinių žmonių gyvenimo ritmą ir pamatyti kitokią perspektyvą. Abu apsilankymai savaip puikūs.

  • Kokias vietas Vilniuje jau aplankėte ir kas paliko didžiausią įspūdį, ar buvo netikėta, įdomu?

Kaip tik vakar nuvykome į Kernavę ir Trakus, aš mėgstu leisti laiką užmiestyje. Pakeliui sustojome pasižiūrėti, kaip vietiniai gyventojai nuima derlių, kasa bulves, ir ūkininkas parodė fantastišką aviečių lauką. Aš, atkeliavęs iš Čikagos, iš Jungtinių Amerikos Valstijų Vidurio Vakarų regiono, neturiu progos pamatyti tokių vaizdų dažnai, todėl ir keliauju, kad visa tai išvysčiau. Sutikti žmonės buvo labai atviri, draugiški, ir netgi leido man pačiam nukasti eilę bulvių, kas buvo be galo smagu. Tiesioginis kontaktas su vietiniais žmonėmis yra labai svarbus kiekvienos mano kelionės tikslas, net jeigu tai ir trunka tik kelias minutes. Aš prisiminsiu ir branginsiu tas minutes visą savo gyvenimą.

  • Koks Vilnius pasirodė Jums, kaip kelionių fotografui profesionalui? Ar sutinkate, kad tai fotogeniškas miestas?

Vilnius yra ypatingai fotogeniškas, tai tiesiog yra kiekvieno fotografo svajonė. Skirtingi miesto rajonai, architektūra, istorija, žmonės, parduotuvės ir dar daugiau, visa tai puikiai tinka fotografijoms. Aš tikrai laukiu, kada visa tai galėsiu parodyti savo atvežtai grupei kitų metų gegužės ar birželio mėnesį… Žinau savo klientus, – juos čia sužavės absoliučiai viskas.

  • Užsieniečiai dažnai apibūdina Vilnių kaip jaukų, kompaktišką, žalią miestą, turintį įdomų kultūrinį ir istorinį paveldą. Ką Jūs apie tai manote? Ką papasakotumėte apie Vilnių savo draugams?

Sutinku su tuo visa širdimi. Vilniuje yra labai gera pasivaikščioti, apstu žaliųjų erdvių ir parkų, nuostabių paminklų, bažnyčių ir istorinių vietų. Galima tiek daug nuveikti, daug puikių restoranų, kavinių. Beje, kai draugams ir klientams pasakoju apie Lietuvą, ir ypač apie Vilnių, tiesiog negaliu sustoti girti maistą, čia jis toks skanus ir ryškus. Ir alus, turiu pripažinti, kad vienas iš geriausių pasaulyje, o aš laikau save šiokiu tokiu žinovu šioje srityje.

  • Gal galite pasidalinti savo ateities planais? Tikimės, kad Vilnius atsiras Jūsų kelionių žemėlapyje vis dažniau.

Kaip kelionių fotografas ir tarptautinių kelionių organizatorius dirbu savo įmonėje, rengiu keliones ir lydžiu grupes po visą pasaulį. Esu laimingas turėdamas tokią prabangą kurti keliones į būtent mano pasirinktą vietą, o Baltijos regionas buvo vienas iš tų taškų, kuriuos pažinti ir po to parodyti savo grupėms norėjau labiausiai. Mano darbas yra pristatyti žmonėms šias nuostabias vietas, pasidalinti sukaupta patirtimi ir puikiai praleisti laiką atrandant Vilnių ir jo apylinkes. Čia ir žadu atvykti kitais metais jau su savo grupe.

Apie fotografą:

PhotoEnrichment.com

PhotoEnrichment Programs, Inc. on Facebook

Ralph Velasco on Facebook

Twitter.com/ralphvelasco

Instagram.com/ralphvelasco

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]