Sostinėje finišavo ralis „Aplink Lietuvą – 2015″: sveikiname iškovojusius Vilniaus mero taurę

Šiandien sostinės S. Daukanto aikštėje finišavo tradicinis ralis „Aplink Lietuvą 2015“, startavęs penktadienį iš Kauno Rotušės aikštės. Bendrosios automobilių įskaitos absoliutiems nugalėtojams – Vyčio Pauliukonio ir Audronio Gulbino ekipažui – įteikta Lietuvos Respublikos Prezidentės taurė. Tai pirmasis toks garbingas trofėjus turtingoje jų sportinių laimėjimų kolekcijoje.

Per tris dienas vaizdingiausiomis Lietuvos vietovėmis įveikta 1140 km: startavo 68 ralyje dalyvaujantys ekipažai, o finišo liniją kirto 53. Be Lietuvos lenktynininkų ralyje dalyvavo ir Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Šveicarijos sportininkai.

Prestižinio ralio „Aplink Lietuvą 2015“ nugalėtojai ir prizininkai paaiškėjo po ypatingai atkaklios kovos: trofėjus laimėtas praktiškai paskutiniuose sekmadienio specialiosios rungties metruose, trapia vos 8,6 sekundžių persvara.

Už greičiausiai įveiktus du Vilniaus etapo greičio ruožus Vilniaus mero įsteigta taure vicemeras Linas Kvedaravičius apdovanojo Mindaugą Šimkevičių ir Liutaurą Mockų, lenktyniavusius automobiliu VW Golf ir užėmusius trečiąją vietą SG-1600 klasėje. Jau beveik 10 metų lenktyniaujantis kaunietis Mindaugas kartu su šturmanu ir buvusiu bendrakursiu plungiškiu Liutauru pasidžiaugė, kad pavyko išplėšti pergalę būtent Vilniaus etape, ir besibaigiantis čempionatas jiems taip pat žada taurę.

Finišo ceremonijai artėjant į pabaigą, regis, nedaug liko šio ralio dalyvių, kuriai atminčiai nebūtų išsivežę puikių taurių ar atminimo prizų – ralio „Aplink Lietuvą 2015“ nugalėtojams ir prizininkams įteiktos Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo, Susisiekimo, Krašto apsaugos ir šiemet pirmą kartą savo taurę įsteigusios Žemės ūkio ministerijų, LASF, LAS, Kūno kultūros ir sporto departamento, rajonų ir miestų savivaldybių taurės ekipažams, pasiekusiems geriausių rezultatų jų teritorijoje, ir kiti įspūdingi prizai.

Kolegos lenktynininkai ir finišo ceremoniją stebėję vilniečiai ypač šiltai sutiko žmonių su negalia įskaitos laimėtojus Gintarą Šalkauską ir Eveliną Drilingienę, sėkmingai įveikusius visą distanciją ir į ralio finišą atvairavusius BMW 330.

Vyriausiajam ralio ekipažui – Vidmantui Petroniui ir Evaldui Torrau – Susisiekimo viceministras Saulius Girdauskas įteikė vienų iš tituluočiausių šalies ralio meistrų, savo tėvo ir dėdės Kastyčio ir Arvydo Girdauskų atminimo taurę, o LAK garbės prezidentas, Seimo narys Stasys Brundza savo taure apdovanojo jauniausiąjį ralio dalyvį, trylikmetį šturmaną Roką Sviderskį.

Ralio „Aplink Lietuvą 2015“ komandinę įskaitą laimėjo autoklubo „Alytaus chemija“ ekipa, aplenkusi „Rally 4 Fun“ ir ASK „Politechniką“.