Pasaulinės Turizmo dienos proga įteiktos mero padėkos sostinės turizmo savanoriams

Šiandien Pasaulinės turizmo dienos proga 11-ai aktyviausių savanorių, dalyvavusiems iniciatyvoje ,,Besišypsantis Vilnius su savanoriais“ ir skyrusiems daugiausia asmeninio laiko, savivaldybėje įteiktos Vilniaus mero padėkos.

„Savanorystė – tai neformali veikla, veikla – iš širdies. Savanoriai šia veikla užsiima be atlygio ir naudos sau. Turistams, su kuriais jūs bendravote ir atidavėte dalelę savo širdies, galbūt mažiau įstrigs atminty tas muziejus, kurį parodėte žemėlapyje, bet visam laikui susies mūsų miestą su jūsų nuoširdžia šypsena, maloniu bendravimu, svetinga ir draugiška kalba. Labai daug nuo jūsų veiklos priklausė, kokį įspūdį išsivežė apie Vilnių svečiai, jūsų dėka pajuto mūsų žmonių draugiškumą, svetingumą ir šilumą. Savanorystė – stebuklingas dalykas – jos paragavus, gerokai lengviau sekasi dirbti visus kitus darbus gyvenime“, – mero vardu dėkodamas savanoriams, sakė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

Padėkota savanoriams: Monikai Lapėnaitei, Alinai Usinovič, Mildai Morkūnaitei, Eglei Kasperavičiūtei, Astai Cicėnienei, Albertui Kazlauskui, Agatai Gerasimovič, Paulai Jullijai Savaja, Kamilei Mozol, Agnietei Radžiūnaitei, Aušrai Venckutei.

Nuo birželio 1 d. iki rugsėjo 15 d. šie jaunuoliai be atlygio Vilniaus senamiestyje platino informacinę turizmo medžiagą, padėjo orientuotis mieste. Šia iniciatyva buvo siekiama didinti lankytinų objektų prieinamumą turistams, prailginti turizmo informacijos sklaidą turistinio sezono metu (savanoriai mieste darbavosi po Vilniaus turizmo informacijos centro darbo valandų) ir prisidėti prie svetingo miesto įvaizdžio kūrimo. 2015 metų Turizmo dienos šūkis – ,,Milijardas turistų. Milijardas galimybių“. Ši tema kviečia atkreipti pasaulio šalių ir bendruomenių dėmesį ne tik į turizmo socialinę, kultūrinę, politinę ir ekonominę svarbą, bet ir į tai, kad kuriant patrauklesnį miestą turistams, galime prisidėti visi.

Iniciatyva ,,Besišypsantis Vilnius su savanoriais“, pradėta Lietuvos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai metais, sėkmingai buvo tęsiama ir 2015 metais – prie šios veiklos prisijungė daugiau nei 30 savanorių.

Projektu „Besišypsantys Vilniaus savanoriai“ siekiama padėti miesto svečiams geriau pažinti Vilnių, kurti jaukaus ir draugiško miesto įvaizdį, prijungti visą bendruomenę – svetingo miesto veidą turime kurti visi.

,,Tūkstančio mylių kelionė prasideda pirmuoju žingsniu“ (Lao Tzu) – todėl minint Pasaulinę turizmo dieną, kviečiame visus žengti žingsnį į priekį, kuriant Vilnių svetingą visiems.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt