Savaitgalį šalia Mokytojų namų – 25-oji „Sodo kraitė“ ir pasaulinei gyvūnų dienai skirta akcija

Šį savaitgalį Vilniaus gatvėje nuo ankstyvo ryto šurmuliuoja tradicinė paroda-mugė „Sodo kraitė“. Mugės dalyviai suvažiuoja iš visos Lietuvos: Žagarės, Biržų, Alytaus, Druskininkų, Varėnos, Panevėžio, Kauno, Vilniaus ir kitų Lietuvos miestų.

Lankytojai gali įsigyti įvairiausių sodinukų, dekoratyvinių ir retųjų augalų, gėlių daigų, rudens derliaus gėrybių, o svarbiausia susitikti patikimus, seniai pažįstamus žmones, kurie jaučia atsakomybę žemei, gamtai, noriai dalinasi savo patirtimi. Ateiti į „Sodo kraitę“ pravartu ne tik todėl, kad čia žinoma sodininko pavardė, surašyti augalų pavadinimai, rekomendacijos, kaip juos auginti, bet ir galimybė papriekaištauti sodininkui, jeigu nupirktas augalas neatitiko pirkėjo lūkesčių.

Mokslininkas Algirdas Amšiejus nuo pat pirmosios „Sodo kraitės“ atvyksta su savo ūkyje išaugintais augalais, kas kartą nustebindamas nauja veisle. Ūkininko Gedimino Cijūnaičio ekspozicijoje – didelis pasirinkimas įvairių uogakrūmių, kuriuos rekomenduotina sodinti būtent rudenį. „Sodo kraitėje“ galima spalio 3 d. – nuo 9 iki 18 val.

Vilniaus mokytojų namų kiemelyje vyks ir edukacinės veiklos. Spalio 3 d. kiemelyje vyks projekto „Tu gali tai pakeisti!” renginys skirtas, Pasaulinei gyvūnijos dienai. Nuo 10 val. galima bus susipažinti su Tautmilės prieglaudėlės gyventojais. Visi, atėję į šventę su savo augintiniu, turės galimybę pasirodyti gyvūnų parade, kiekvienas parado dalyvis bus pagerbtas ir apdovanotas.

Norintys turės ypatingą progą paglostyti egzotiškąsias Kurilų bobteilų veislės kates. Visiems nežinantiems, kaip auklėti ir mokyti savo augintinį, bus gera proga pasimokyti šunų dresūros ypatumų kartu su zenenhundu Alvaru iš „GreatPet“ šunų dresūros mokyklos.

Abejojantys, ar laikyti namuose augintinį, galės išgirsti šunų elgesio specialistės patarimus apie augintinių pasirinkimą ir bendravimo su jais subtilybes. Visų susirinkusių lauks nekasdieniškas reginys, kaip susivėlęs benamis šunytis šunų grožio salono „Pet Style“ meistrų dėka tampa stilingu augintiniu. Savo šou pristatys klubo „Kregždutė“ vaikai ir jaunimas – bus demonstruojama siuvimo ir modeliavimo studijos narių sukurta kolekcija „Nuo močiutės skrynios iki klasikos”. Rūbus demonstruos ne tik vaikai, bet ir jorkšyro terjerai!

Tradicija tampantis projektas „Tu gali tai pakeisti“ siekia ugdyti vilniečių darnios aplinkos poreikį ir ekologinę sąvimonę, keisti visuomenės įpročius savo miesto gamtinės aplinkos atžvilgiu, vykdyti taršos prevenciją ir puoselėti Vilniaus miesto kraštovaizdį.

Projektą organizuoja Vilniaus mokytojų namai ir Vilniaus miesto savivaldybė.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt