Sostinės meras padėkojo pianistui Lukui Geniušui už Vilniaus vardo garsinimą

Valdovų rūmuose startavo III Tarptautinis M. K. Čiurlionio muzikos festivalis. Didžiojoje renesansinėje rūmų menėje festivalio atidaryme koncertą surengė pirmasis ir vienintelis lietuvių pianistas, pelnęs aukščiausius apdovanojimus pačiuose prestižiškiausiuose pasaulio konkursuose, Lukas Geniušas.

„Vilniečių vardu dėkoju prof. Aleksandrai Žvirblytei už suteiktą galimybę išgirsti tokią turtingą festivalio programą ir labai dėkoju Lukui Geniušui, ką tik laimėjusiam II premiją viename prestižiškiausių pasaulio muzikinių varžytinių – Tarptautiniame P. Čaikovskio pianistų konkurse“, – įteikdamas padėką už nuopelnus Lietuvos muzikinei kultūrai, garsinant šalies ir Vilniaus vardą pasaulyje, sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Antroje koncero dalyje kartu su Luku Geniušu muzikavo taip pat daugelio konkursų nugalėtojas, laikomas vienu įdomiausių šių laikų smuikininkų, Alylenas Pritchinas iš Rusijos.

Programoje skambėjo Piotro Čaikovskio, Liudviko van Bethoveno, Mikalojaus Konstantino Čiurlionio, Federiko Šopeno ir kitų kompozitorių kūriniai.

Jaunuosius muzikus net kelis kartus auditorija plojimais kvietė bisui.

Festivalio koncertai muzikos gerbėjus džiugins iki spalio 29 dienos.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt