Savaitgalį vyksiančiame Vilniaus sporto festivalyje bus iššūkių ir kūnui, ir sielai

Pirmąjį spalio savaitgalį Vilniaus sporto festivalyje turės ką veikti visi – ir jau sportuojantys, ir dar negalintys apsispręsti, ir tėvai su mažomis atžalomis, ir ekstremalaus sporto gerbėjai. Jau 5-ą kartą rengiamas sporto festivalis vyks spalio 3-4 dienomis Lietuvos parodų ir kongresų centre „Litexpo“, Vilniuje.

Naujovių ieškotojai drąsiai gaės žengti į „Reebok“ treniruočių zoną. Tai bus pirmas tokio masto renginys Lietuvoje po penkerių metų pertraukos, orientuotas ne į tradicinį fitnesą.

„Siekiame žmones tobulinti ne tik fiziškai, bet ir lavinti jų mąstymą. Mums sporto salė gali būti bet kur, nes mus motyvuoja sportas drauge. Tai bendruomenė, kurią mes norime plėsti ir plečiame, nors nesame profesionalūs sportininkai, bet gyvename sportu. Kadangi pasauliniu mastu „Reebok“ bendradarbiauja su „Les Mills“ ir „Crossfit“ prekių ženklais, tad didžiausią dėmesį skirsime šioms treniruotėms“, – „Reebok“ atstovė Justina Barauskaitė žada, kad bendrovė į sceną sugrįš su trenksmu ir naujovėmis. „Teniruočių įvairovė bus didelė – pasirinkti bus galima pagal savo fizinį pasiruošimą ar netgi kūno sudėjimą.“

Treniruotes ves ne tik Lietuvos, bet Latvijos, Estijos, Suomijos specialistai, kurie pasiūlys žmonėms sporto vakarėlį, anot organizatorių, tikrą sporto desertą. Sunkumus kilnoti mėgstantys vyrai galės pasivaržyti tarpusavyje, o geriausios Lietuvos sportinės jogos trenerės pasiūlys šiek tiek ramesnius užsiėmimus.

Daugiau nei vien sportą festivalio dalyviai ras ir „My Hero“ treniruočių erdvėje. Sparčiai populiarėjančio Lietuvos didmiesčiuose masinio sportavimo idėjos autorius ir „Insanity“ instruktorius Ignas Bakėjus, festivalyje dalyvausiantis su gausia komanda, pasiūlys ne tik gerą sporto dozę, bet ir didelį teorinių žinių bagažą – paskaitose, seminaruose bus gvildenami asmeninio tobulėjimo, mitybos klausimai, teikiamos konsultacijos. Pvz., kinezeterapeutai patars, kaip išvengti nugaros ar kelių skausmų, parodys, kokius pratimus atlikti norint juos palengvinti. Bus galima sužinoti kūno masės indeksą, pasitarti mitybos klausimais.

„Per sportą, per aktyvų judėjimą bandysime pažinti save. Galima daryti 20 atsispaudimų ir tokiu būdu užkurti širdies ritmą, galima atlikti viešo kalbėjimo testuką, kai širdis pradeda kalatotis iš baimės. Krėsim organizmą, smegenis ir komforto zoną“, – siekiantiems tobulėjimo I. Bakėjus patogumų nežada

Tačiau tėvai, atėję į renginį su vaikais, čia jausis labai patogiai, nes „My Hero“ pagalvojo ir apie pačius jauniausius, kuriems nuo mažų dienų nori skiepyti teisingą požiūrį į sportą: „Kai jiems bus 15, 18 ar 20 metų, jiems nekils abejonių, ar reikia sporto, jeigu jie visą gyvenimą matys tą darant tėvus. Atimti tą galimybę iš tėvų – pats didžiausias kriminalas. Dėl to mes leidžiame tėvams sportuoti su vaikais. Tėvai, atėję į tokį renginį, gali pasitreniruoti, o vaikas tuo pat metu gali dalyvauti savo treniruotėje“, – pasakoja I. Bakėjus.

Vaikai Vilniaus sporto festivalyje kviečiami dalyvauti nemokamai.

Į Vilniaus sporto festivalį susirinks ir visas Lietuvos ekstremalaus sporto elitas. „Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, ekstremali gatvės kultūra smarkiai populiarėja. Norime parodyti žmonėms ekstremalaus sporto patrauklumą. Sportininkai varžysis tarpusavyje, tai bus šou žiūrovams“, – laidos „Adrenalinas“ kūrėjas Vylius Blauzdavičius žada, kad susirinkusieji galės ne tik stebėti riedlentininkų ir BMX dviratininkų pasirodymus, bet ir išvysti, kaip gimsta ši ekstremalaus sporto mėgėjams skirta laida.

Apsilankę šioje zonoje, galės ne tik pasigrožėti kvapą gniaužiančiais triukais, bet ir pasikonsultuoti su specialistais visais rūpimais klausimais, pasitarti, kaip geriausiai atlikti vieną ar kitą triuką, nuo ko jį pradėti. Vaikai galės pabandyti. Įmonių atstovai papasakos apie įrangą, kaip ją tvarkyti ir pan.

Vilniaus sporto festivalio metu vyks didžiausia šalyje Sporto mugė, kurioje sporto organizacijos, centrai, mokyklos, klubai pristatys savo užsiėmimus, paslaugas, kainodarą, specialius pasiūlymus, kvies į nemokamas pažintines pamokas, rengs parodomąsias varžybas. Kaip ir kasmet, čia bus surengta sporto prekių ir įrangos paroda, sporto ir sveikatingumo konferencija, K-1 kovų mėgėjų pasaulio čempionatas.

Festivalio metu vyks „Savickas Classic“ turnyras, kuriame kartu su Lietuvos galiūnų federacija bus surengtas pasaulio galiūnų Čempionų lygos pusfinalio etapas, pasaulio rąsto kėlimo, Europos galiūnų mėgėjų čempionatas, vyks jėgos trikovės, gatvės gimnastikos, kultūrizmo, bikinio varžybos.

„Savickas Classic“ metu visi norintys galės dalyvauti „Spausk ir bėk“ rungtyje, kuri yra ištvermės ir gero fizinio pasiruošimo mišinys. Štangos spaudimas ir penkių kilometrų bėgimas pritraukia šimtus dalyvių ir dovanoja nepakartojamus įspūdžius.

Pernai Vilniaus sporto festivalyje ir sporto mugėje sulaukta net 15 tūkst. lankytojų.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]