Meras R. Šimašius „TOP GEAR apdovanojimų 2016“ dalyvius išlydėjo į Taliną

Šiandien Vilniuje, Europos aikštėje prie miesto savivaldybės pastato paskelbtas trečiojo kasmetinio „Top Gear“ geriausio Baltijos šalių metų automobilio“ konkurso startas. Konkurso dalyvius pasveikino ir sėkmės kelyje palinkėjo miesto meras Remigijus Šimašius.

„Matuoti automobilio gerumą šypsenomis per valandą – puikus kriterijus. Tuo metu, kai pasaulyje atsiranda bepiločiai automobiliai, malonumas ir džiaugsmas valdyti automobilį tampa vis svarbesnis. Vilniečiams – patiems geriausiems vairuotojams – linkiu draugiškai ir su šypsena žiūrėti į kitus eismo dalyvius. Tikiuosi, kad primiršę Kelių eismo taisykles jas pasikartos ir laikysis, ypač kai kalbame apie A juostas ir sankryžas. Stengiamės parodyti naudą, kurią vilniečiai gauna, kai vairuoja pagarbiai. Tuomet kelyje ir patiri didžiausią džiaugsmą“, – sakė R. Šimašius.

„Top Gear Lietuva“ vyriausiojo redaktoriaus Karolio Judzentavičiaus paprašytas išsirinkti savo favoritą automobilį, R. Šimašius Vilniaus miesto ženklo lipduką užklijavo ant elektrinio mikroautobuso „Nissan e-NV200 Evalia“.

Meras sakė savo balsą atidavęs už ateitį, nes būtent ji priklauso elektromobiliams ir savavaldėms mašinoms, kurios anksčiau ar vėliau pasirodys ir Vilniaus gatvėse.

Prie starto linijos išsirikiavo ir į savaitės trukmės kelionę nuo Vilniaus iki Talino išsiruošė 17 naujų per metus mūsų rinkoje pasirodžiusių automobilių modelių. Pirmieji rinkimuose dalyvaujančius visiškai naujus automobilius gali apžiūrėti vilniečiai. Penktadienį, iki 17.00 val., šie ratuočiai stovės išrikiuoti Europos aikštėje, šalia Vilniaus miesto savivaldybės.

Atvykusieji galės pamatyti ne tik sportiškiausius konkurso dalyvius „Nissan Juke Nismo RS“, „Renault Clio Trophy“ bei Niurburgo ir Nemuno žiedo trasų siaubą „Seat Leon Cupra 280“, bet ir elektromobilius „Kia Soul EV“, „Nissan e-NV200 Evalia“. Europos aikštėje stovės bei aplinkinių akis džiugins prabangusis „Volvo XC90“ bei prancūziško dizaino etalonas „Renault Espace“ bei daug kitų šviežių automobilių pramonės gaminių.

Pervažiavę visas tris Baltijos šalis, „Top Gear“ apdovanojimų dalyviai spalio 8 d. finišuos Estijos sostinėje, kur suskaičiavusi balsus komisija iškilmingos vakarienės metu paskelbs konkurso nugalėtoją bei prizininkus.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt