Vilniaus mero Remigijaus Šimašiaus sveikinimas Mokytojams

Gerbiamieji Lietuvos mokytojai!

Nors šiandien – tik Jūsų profesinė šventė, tačiau – ar pastebėjote? – ją vienaip ar kitaip švenčia, mini visa Lietuva. Jūsų šventė – visų mūsų šventė, visos bendruomenės, visos šalies.

Tai reiškia vieną esminį dalyką: nors mokykla nuolat aptariama, svarstoma, neretai – kritikuojama, tačiau Jumis tikima ir pasitikima, į Jus žiūrima su viltimi. Pagaliau ar gali būti kitoks požiūris į žmones, kuriems patikimas vertingiausias turtas – mūsų augantys vaikai.

Neabejoju, kad šiandien išgirsite daug nuoširdžių sveikinimų ir gražiausių linkėjimų. Prisidedu prie kiekvieno gero žodžio, šiandien sakomo Lietuvos mokytojams, ir noriu palinkėti, kad mokykla būtų ne tik ir ne tiek profesinių žinių kalvė, bet ir žmogiškumo, normalaus ir atviro bendravimo, pasitikėjimo erdvė. Kad vaikai ir jaunimas šalia vadovėlinių žinių gautų laisvo mąstymo, pagarbos šalia esančiam, gyvenimo be gniuždančių nepilnavertiškumo kompleksų pamokas. Tai – Jūsų galia ir valia, gerbiamieji.

Todėl – kartu su šimtais tūkstančių vaikų ir jų tėvelių – nuoširdžiai dėkoju už darbą ir linkiu sėkmės einant šiuo labai nelengvu, bet ypač prasmingu keliu. Būkite laimingi ir padėkite tokiais tapti savo mokiniams!

Vilniaus meras Remigijus Šimašius