Vilniuje atidarytas „Nasdaq“ technologijų ir verslo kompetencijų centras

Šiandien Vilniuje simboliniu vertybinių popierių biržos varpo dūžiu iškilmingai atidarytas „Nasdaq“ technologijų ir verslo kompetencijų centras, kuriame kuriamos pasaulio finansų rinkoms skirtos šiuolaikinės technologijos ir sprendimai, valdomos vertybinių popierių rinkų, finansų apskaitos, IT sistemų administravimo ir kitos operacijos. Centro atidaryme dalyvavo LR prezidentė Dalia Grybauskaitė ir Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

„Džiaugiuosi, kad su „Nasdaq“ technologijų ir verslo kompetencijų centro įsikūrimu Vilnius pereina į dar aukštesnį lygmenį. Čia dirbs ypatingai aukštos kompetencijos žmonės iš Lietuvos ir kitų šalių. Tai dar vienas paliudijimas, kad Vilnius yra puiki vieta paslaugų ir kompetencijos centrams ir neabejotinai taps kokybės ženklu, pritraukiančiu dar daugiau kompanijų į Vilnių.“ – sakė Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Pasak miesto vadovo, Vilnius tampa lyderiu finansinių paslaugų infrastruktūroje Baltijos šalyse.

Be „Nasdaq“ technologijų ir verslo kompetencijų centro naujajame k29 biure dirbs ir vertybinių popierių birža „Nasdaq Vilnius“ bei Lietuvos centrinis vertybinių popierių depozitoriumas.

Šiuo metu Nasdaq biržose kotiruojama daugiau kaip 3600 bendrovių, kurių rinkos kapitalizacija viršija 9 trilijonus JAV dolerių. Nasdaq sukurtas šiuolaikines finansų rinkų technologijas naudoja daugiau kaip 70 skirtingų finansų institucijų. Iš viso, Nasdaq teikia paslaugas daugiau kaip 10 tūkstačių verslo klientų visame pasaulyje.

„Finansų ir kapitalo rinkų infrastruktūros vystymas – tai kartu ir finansinio stabilumo, galimybių verslui pritraukti kapitalo plėtrai, o investuotojams – įdarbinti pinigus sukūrimas, o tai yra Nasdaq prioritetai“, – sakė Hans-Ole Jochumsen (Hans-Ole Jokumsenas), Nasdaq prezidentas. – „Mūsų pažangūs technologiniai sprendimai padeda bendrovėms glaudžiau ir skaidriau bendrauti su investuotojais, o analitiniai – informaciniai produktai leidžia sėkmingai naviguoti itin sudėtingose šiuolaikinėse kapitalo rinkose.“

„Nasdaq“ dėkinga „Investuok Lietuvoje“ komandai už analitinį, informacinį darbą ir pagalbą bei mūsų šalies privalumų nuoseklų pristatymą tarptautiniams tiesioginiams investuotojams.

„Pasaulinio lygio kompanijos atėjimas į Lietuvą yra gera žinia ne tik šalies gyventojams, kurie turės galimybę čia dirbti. Ne mažiau svarbu, kad į užsienį mokytis ir gyventi išvykę lietuviai turi rimtą progą pagalvoti apie sugrįžimą – pasaulinio lygio karjerą visame pasaulyje žinomoje kompanijoje galima daryti ir Lietuvoje.” – sakė „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas.

Iki šių metų spalio mėnesio „Nasdaq“ centre įdarbinta maždaug 120 programuotojų ir programinės įrangos inžinierių, IT sistemų testuotojų, analitikų ir administratorių, finansų rinkų, apskaitos ir kt. specialybių darbuotojų.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]