Tarptautinio dainuojamosios poezijos festivalio „Tai – Aš“ programoje – išskirtiniai muzikiniai projektai

Jau kitą savaitę, spalio 19 d. prasideda tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis ,,Tai – aš“. Vilniaus mokytojų namų organizuojamas festivalis per 13 gyvavimo metų sukūrė savo legendą, kurią gali patvirtinti ir jauni, ir garbingo amžiaus bardų muzikos mėgėjai – būtent jiems skirta tradicinių ir netikėtų renginių gausi festivalio programa. Šiemet muzikantai iš Lietuvos ir užsienio šalių pasirodys Vilniaus, Širvintų, Gargždų, Veisiejų ir Rygos scenose.

Spalio 20 d. festivalis prasidės nostalgija dvelkiančiu dviejų dalių koncertu „2 Maestro“ Šv. Kotrynos bažnyčioje. Koncerte pasirodys dvi ryškios dainuojamosios poezijos žvaigždės – scenoje koncertuos Andrius Kulikauskas su grupe, o ekrane – šviesios atminties dainius Vytautas Kernagis.

Vienas labiausiai intriguojančių festivalio pasirodymų – dviejų skirtingų kartų bardų – Kosto Smorigino ir Domanto Razausko – susitikimas vienoje scenoje spalio 22 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje. Prie šio dueto prisijungs ir multiinstrumentalistas Saulius Petreikis.

Taip pat daug žada ir Vygando Kazlausko bei prancūzo Laurent‘o Secco bendras muzikinis projektas „Mėnulio sodai“. Spalio 21 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje, pritariant styginių instrumentų orkestrui, skambės gražiausi žymių prancūzų Jacques‘o Brelio, Claude‘o Nougaro ir kitų atlikėjų kūriniai.

Šių metų festivalį vainikuos legendinių Lietuvos bardų koncertas „Senas geras dainos vynas“, vyksiantis spalio 24 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje. Vakaro scenoje pasirodys publikos numylėtiniai K. Smoriginas, S. Bareikis, A. Kulikauskas, A. Kaniava, N. Malūnavičiūtė ir O. Ditkovskis – kurie atliks visų pamėgtus kūrinius, dainuojamosios poezijos „šlagerius“.

Pasirodymus Lietuvoje ir Latvijos sostinėje surengs būrys užsienio muzikantų iš Ukrainos, Baltarusijos, Prancūzijos, Čekijos ir Airijos. Ne pirmą kartą festivalyje dalyvaus prancūzų atlikėjas ir aktorius Laurent Secco, baltarusis Mihail Tselkovik su grupe „Lombard“ ir ukrainietis Viktor Pashnyk. Festivalio naujienos – dainininkas, dainų autorius iš Airijos Peter Baxter bei muzikantas, poetas, rašytojas iš Čekijos Honza Jicha. Spalio 23 d. Šv. Kotrynos bažnyčioje vyksiančiame koncerte „Atvirai tik Jums“ susivienys užsienio svečiai ir lietuvių muzikantai: „Raudonų vakarų“ autorė Ieva Narkutė, teatro ir kino aktorius Jokūbas Bareikis, „Baltos varnos“ ir grupė, roko muzikos grupės „Arbata“ vokalistas Andrius Zalieska-Zala ir draugai, grupė „Keturi vėjai“, dainų kūrėjas V. Kazlauskas bei Artūro Noviko džiazo mokyklos vokalinis ansamblis „Jazz Island“.

Festivalio organizatoriai savo kūrybos pristatyti kvies ir jaunuosius muzikantus. Spalio 16 d. Mokytojų namų scenoje vyks įvadinis festivalio koncertas, kuriame muzikinį šou pademonstruos ir į festivalį šauks profesionalių aktorių-muzikantų grupė „BASI“. Spalio 19 d. toje pačioje scenoje vyks iš tradicinių „Naktinėjimų“ išaugęs dainuojamosios poezijos vakaras „Akustiniai reikalai – tekstų formos“.

Spalio 24 d. šeštadienį 12 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje mažiesiems klausytojams specialią programą „Gera, kaip man gera“ atliks Vytautas V. Lansbergis. Vaikai kviečiami paklausyti linksmų dainų, gyvų pasakų ir „kitų rudnosiukų“. Mažuosius šventiškai pasitiks Lietuvos Edukologijos universiteto (LEU) studentai, kartu kurs vaidybinę pasaką ir užsiims kitomis smagybėmis.

Tarptautinis dainuojamosios poezijos festivalis „Tai aš“, organizuojamas nuo 2003 metų, vienintelis tokio pobūdžio renginys visoje Rytų Europoje. Jaukūs vakarai, gilūs atlikėjų dainų tekstai, išradingos muzikinės kompozicijos ir nuoširdžios klausytojų simpatijos kasmet sutraukia didelį pulką šio festivalio gerbėjų iš Lietuvos ir užsienio šalių.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt