Vilniečiai savo užaugintomis gėrybėmis ir gėlėmis galės prekiauti be leidimo

Savivaldybės Taryba šiandien priėmė sprendimą dėl nulinės rinkliavos mokesčio Vilniaus miesto gyventojams, prekiaujantiems savo sklypuose užaugintomis uogomis, vaisiais, daržovėmis ir gėlėmis, o taip pat miške surinktomis gėrybėmis. Nepirkdami prekybos leidimo jomis savivaldybės nustatytose vietose galės prekiauti vilniečiai pensininkai ir neįgalieji, registruoti Darbo biržoje, moksleiviai ir studentai ir prekiaujantys sendaikčiais blusų turguje.

„Atleisdami juos nuo rinkliavos, skatiname socialiai pažeidžiamų grupių verslumą ir bendruomeniškumą, sumažinsime administracinės veiklos naštą vilniečiams“, – sako Vilniaus meras Remigijus Šimašius.

Iki šiol viešose vietose – prie parduotuvių, gyvenamųjų namų – miško gėrybėmis ar savo sklypuose užaugintomis vaisiais ir daržovėmis prekiaudavę žmonės privalėjo įsigyti leidimą, kurio kaina – 10,50 Eur (mėnesiui) arba 4,1 eurų (dienai).

Nemokamai prekiauti bus galima tik tam numatytose viešose ir prekybai tinkamose miesto vietose. Seniūnai jau sudarinėja prekybai tinkamų vietų seniūnijose sąrašus ir teikia juos vertinti savivaldybei. Daugiausiai pasiūlymų dėl vietų iki šiol sulaukta iš Antakalnio ir Naujamiesčio. Bendruomenės dar gali pasiūlyti vietas savo seniūnijoms. Atrinktas vietas įsakymu patvirtins savivaldybės administracijos direktorė ir jos bus paskelbtos viešai.

Savo užaugintomis gėrybėmis prekiauti be leidimų tam numatytose vietose bus galima nuo ankstyvo pavasario.

Miesto turgavietėse nustatyta prekybos tvarka nesikeičia, nes jos yra privačios.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt