Lietuvoje pirmą kartą bus minima Pasaulinė Orumo diena

Spalio 21 dieną Lietuvoje pirmą kartą bus minima Pasaulinė Orumo diena. Pasaulio ekonomikos forumo jaunimo tinklas „Global Shapers“ skelbia iniciatyvą – mokiniai ir studentai bus mokomi, kaip pasitikėti savimi.

Ši iniciatyva kvies įvairaus amžiaus piliečius grįžti į mokyklas ar universitetus ir su jaunąja karta kalbėtis apie orumą, dalintis savo istorijomis iš mokyklos suolo ar studijų laikų, aiškinti, kaip pasitikėti savo jėgomis, kelti savo vertę.

„Ne kartą teko girdėti iš aplinkinių, kad mes, lietuviai, esame per daug savikritiški. Deja, savižudybių statistika Lietuvoje parodo, kad turime rimtų problemų dėl nepasitikėjimo savimi, dėl patyčių, savo vertės pajautimo. Suprantame, kad per vieną dieną gražiais žodžiais situacijos nepakeisi, bet tylėjimas apsimetant, kad problemos nėra, padėties tikrai nepagerins“, – sako Pasaulinės Orumo dienos Lietuvoje organizatorius, „Global Shapers“ narys Darius Tamauskas.

Beveik kas penktas Lietuvos paauglys yra patyręs elektronines patyčias. Higienos instituto duomenimis, Lietuvoje kasmet nusižudo maždaug dvi paauglių klasės. Iš viso nuo 2001 m. iki 2013 m. Lietuvoje nusižudė 262 vaikai. Pasaulinė Orumo diena – 2008 m. pradėta iniciatyva, ji kasmet vis plačiau plinta po pasaulį. Vien pernai prie iniciatyvos prisidėjo 60 šalių.

Susitarę su mokymo įstaiga, užpildykite šią anketą: http://bit.ly/1R8TkID

Daugiau informacijos: http://on.fb.me/1NEdcWc

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt