Savivaldybė gins vilniečių interesus dėl žemės sklypo Žolyno gatvėje panaudojimo

Sostinės savivaldybė kreipėsi į Vilniaus apygardos prokuratūrą, prašydama ištirti žemės sklypo Žolyno g. 27, kuriame yra futbolo stadionas, detaliojo plano įgyvendinimo teisėtumą. Galimai neteisėtais būdais praėjusios kadencijos laikotarpiu 2014 metais miesto futbolo stadioną užsimota paversti gyvenamųjų namų kvartalu, savivaldybė siekia apginti viešąjį interesą.

Savivaldybės rašte prokuratūrai prašoma įvertinti susitarimą tarp sklypo nuomininko ir sklypą patikėjimo teise valdančios Nacionalinės žemės tarnybos – kaip atsirado pakeitimai, leidę keisti žemės sklypo naudojimo paskirtį ir būdą – padalinti stadiono sklypą į du žemės sklypus, ir viename jų planuoti gyvenamųjų namų statybas. Savivaldybė prašo ištirti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos ir Nacionalinės žemės tarnybos veiksmus, įgyvendinant detaliojo plano sprendinius.

Kreipimesi į prokuratūrą teigiama, kad Savivaldybės taryba 2014 m. liepos 9 d buvo priėmusi sprendimą Nr. 1-1927 „Dėl žemės sklypo Žolyno g. 27 detaliojo plano tvirtinimo“, kurio 4.5 p. buvo įtvirtinta nuostata, kad detaliojo plano sprendiniai įsigalios tik tokiu atveju, jeigu Nacionalinė žemės tarnyba pritars, jog vietoj miesto futbolo stadiono atsiras daugiabučių namų kvartalas. Savivaldybė sieks, kad šioje teritorijoje išliktų viešas sportui skirtas stadionas, o ne daugiabučių namų kvartalas, kuriamas paminant Tarybos sprendimus ir Vilniaus miesto gyventojų interesus.

Viešųjų ryšių skyrius, [email protected]