Vilniaus vicemeras: nauji statiniai neprijungiami prie šilumos tinklų dėl „Vilniaus energijos” įsipareigojimų nevykdymo

Viešojoje erdvėje pasirodžius tikrovės neatitinkančiai informacijai ir „Vilniaus energijos“ vadovų komentarams, jog prasidėjus šildymo sezonui laiku nebus įjungtas šildymas ką tik pastatytuose namuose sostinėje (neva dėl „Vilniaus šilumos tinklų“ atsistatydinusios įmonės valdybos), Vilniaus miesto savivaldybė pažymi, kad „Vilniaus energija“ ne tik gali, bet ir privalo neatlygintinai prijungti naujus vartotojus prie centralizuotos šilumos tiekimo sistemos, nes tai įsipareigojo 2002 metais pasirašyta šilumos tinklų nuomos sutartimi.

Sutartyje numatyta, jog įmonė privalo vykdyti visus darbus ir atlikti investicijas, nors ir nenumatytas Investicijų plane, apimant ir naujai prijungiamus vartotojus, apmokėdama su tuo susijusias išlaidas.

„Mūsų duomenimis, dėl nuomos sutarties nevykdymo Vilniaus mieste prie šilumos tinklų vis dar neprijungti 37 gyvenamosios, administracinės ar kitokios paskirties objektai. Tai – mažiausiai keli šimtai būsimų šilumos vartotojų didžiausiame Lietuvos mieste. Tokia padėtis – skandalinga ir netoleruotina, todėl raginame „Vilniaus energiją“ kuo greičiau vykdyti šilumos tinklų nuomos sutartyje prisiimtus įsipareigojimus“, – sako Vilniaus vicemeras Valdas Benkunskas.

Paneigdama informaciją, jog įjungti šildymą naujuose namuose trukdo „Vilniaus šilumos tinklams“ nepateiktas investicijų projektas, Savivaldybė šiandien UAB „Vilniaus energija“ pareikalavo nedelsiant vykdyti sutartinius įsipareigojimus ir iki spalio 20 dienos pateikti informaciją dėl naujų vartotojų prijungimo prie centralizuotos šilumos tiekimo.

Viešųjų ryšių skyrius, vrt@vilnius.lt